Atak nożownika w Rzeszowie. Chciał wyrwać kobiecie torebkę, gdy wsiadała do samochodu

i

Autor: RicharRiveiro/Pixabay.com Atak nożownika w Rzeszowie. Chciał wyrwać kobiecie torebkę, gdy wsiadała do samochodu / zdjęcie ilustracyjne

Atak nożownika

Atak nożownika w Rzeszowie. Chciał wyrwać kobiecie torebkę, gdy wsiadała do samochodu

2022-08-10 11:28

Do scen mrożących krew w żyłach doszło na ul. Pułaskiego w Rzeszowie. Mężczyzna zaatakował nożem kobietę! Jak wynika z relacji policji, usiłował wyrwać jej torebkę i kilkukrotnie ranił nożem. 64-latek został zatrzymany i usłyszał zarzut usiłowania rozboju z użyciem noża. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

Do scen grozy doszło w czwartek (4.08.2022) wieczorem w Rzeszowie na ul. Pułaskiego. Kobieta została tam zaatakowana nożem przez nieznanego mężczyznę.

- Gdy wsiadała do samochodu, napastnik usiłując wyrwać torebkę, kilkukrotnie ugodził ją nożem. Kobieta broniąc się przed nim została ranna, ale udało jej się wyrwać i uciec. Na szczęście obrażenia nie zagrażały jej życiu - podaje KMP Rzeszów.

Kobieta opisała policjantom nożownika. Ranną zajęli się ratownicy medyczni, została przewieziona do szpitala. W tym czasie mundurowi zaczęli szukać sprawcy. Na jednej z sąsiednich ulic zauważyli odpowiadającego rysopisowi mężczyznę, który trzymał w ręce nóż. Funkcjonariusze obezwładnili go, odebrali nóż i zatrzymali.

- 64-letni mieszkaniec Rzeszowa był pijany i nie potrafił podać powodów swojego postępowania. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało prawie 2 promile alkoholu w jego organizmie. Odebrany mężczyźnie nóż został zabezpieczony, a 64-latek trafił do policyjnego aresztu -podaje policja.

Zobacz też: Śmiertelna pułapka na ludzi w lasach? "Powstrzymajcie to, zanim dojdzie do tragedii"

Wyjaśnieniem okoliczności sprawy oraz zgromadzeniem materiału dowodowego zajęli się policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego rzeszowskiej komendy. Jak podaje policja, przesłuchano już pokrzywdzoną kobietę i świadków. Akta sprawy zostały przekazane do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów. W piątek policjanci doprowadzili tam zatrzymanego mężczyznę. Prokurator wszczął w sprawie śledztwo i przesłuchał podejrzanego. Przestawił mu zarzut usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Za to przestępstwo grozi kara od 3 lat pozbawienia wolności.

Pchli targ w Rzeszowie
Sonda
Czy uważasz, że praca w policji jest niebezpieczna?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE