Śmiertelna pułapka na ludzi w lasach? Powstrzymajcie to, zanim dojdzie do tragedii

i

Autor: jplenio/cc0/Pixabay.com Leśnicy z Nadleśnictwa Lutowiska na Podkarpaciu twierdzą, że zastawiono na nich śmiertelne pułapki. Ich zdaniem stoją za tym ekoterroryści, którzy wbili w drzewo gwoździe

Leśnicy alarmują

Śmiertelna pułapka na ludzi w lasach? "Powstrzymajcie to, zanim dojdzie do tragedii"

2022-08-09 20:40

Leśnicy z Nadleśnictwa Lutowiska na Podkarpaciu twierdzą, że zastawiono na nich śmiertelne pułapki. Ich zdaniem stoją za tym ekoterroryści, którzy sprzeciwiali się wycince drzew, więc wbili w jedno z nich gwoździe. Według informacji leśników po kontakcie z takiem przedmiotem piła może nawet zabić człowieka. Sprawa wbijania gwoździ zajęła się policja.

Śmiertelna pułapka na ludzi w lasach? "Powstrzymajcie to, zanim dojdzie do tragedii"

Śmiertelne pułapki zastawione na leśników z Podkarpacia? Pracownicy Nadleśnictwa Lutowiska twierdzą, że stoją za nimi ekoterroryści sprzeciwiający się wycince dwóch drzew. Cała sprawa, z uwagi na dobro toczącego się postępowania policji w tej sprawie, ujrzała światło dzienne we wtorek, 9 sierpnia, choć ma swoją genezę 11 lipca br. Wtedy to do leśników z Podkarpacia wpłynął wniosek Inicjatywy Dzikie Karpaty, by odstąpić od wycięcia drzew, ale gdy pracownicy Nadleśnictwa Lutowiska dotarli na miejsce, okazało się, że w ich sąsiedztwie znajduje się kolejne drzewo, w które zostały powbijane gwoździe. - Gdy piła zahaczy o taki gwóźdź, może on zabić. Śmierć grozi też pracownikom tartaku, do którego trafi drewno z powbijanym metalem - alarmują leśnicy. Jak dodają, na obszarze Nadleśnictwa Lutowiska działają dwie grupy aktywistów: Fundacja Dziedzictwo Przyrodnicze i nieformalna grupa Inicjatywa Dzikie Karpaty skupiająca swoich członków poprzez portale społecznościowe. Na terenie sąsiedniego Nadleśnictwa Stuposiany działa nieformalna organizacja Kolektyw Wilczyce.

Czytaj też: Była poszukiwana Europejskim Nakazem Aresztowania. Ukrainkę zatrzymano w Medyce

- Zwracam się do wszystkich działaczy i grup proekologicznych w całej Polsce: powstrzymajcie tych, którzy ryzykują życiem ludzi. Wbijanie gwoździ w drzewa to nie akcja protestacyjna, to zwykły terroryzm. Powstrzymajcie to, zanim dojdzie do tragedii – apeluje rzecznik Lasów Państwowych Michał Gzowski.  

Sonda
Czy w Polsce wycina się zbyt dużo drzew?
Drzewa w donicach opanowały Szczecin. Moda staje się plagą?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE