Nowi policjanci

Nowi funkcjonariusze policji na Podkarpaciu. 52 policjantów złożyło ślubowania [ZDJĘCIA]

2022-08-10 8:04

Podkarpacka policja ma nowych funkcjonariuszy. W obecności władz wojewódzkich, kierownictwa i swoich najbliższych, 52 funkcjonariuszy, w tym 18 kobiet, wypowiedziało słowa roty ślubowania. Szczegóły poniżej.

To był wyjątkowy dzień dla podkarpackiej policji. We wtorek (9.08.2022) nowi funkcjonariusze złożyli słowa przysięgi. W Oddziale Prewencji Policji w Rzeszowie, odbierając legitymację z rąk inspektora Stanisława Sekuły, wzięli na siebie obowiązki i trudy związane z policyjną służbą. Teraz przed nimi kilkumiesięczny kurs podstawowy, po którym wrócą do swoich macierzystych jednostek i tam rozpoczną służbę.  52 funkcjonariuszy, w tym 18 kobiet, wypowiedziało słowa roty ślubowania.

Zobacz też: Była poszukiwana Europejskim Nakazem Aresztowania. Ukrainkę zatrzymano w Medyce

Policjanci odebrali legitymacje służbowe z rąk insp. Stanisława Sekuły I zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie. W uroczystości wzięli też udział  wicewojewoda Jolanta Sawicka oraz Piotr Pilch wicemarszałek województwa podkarpackiego.

Za kilka dni, wszyscy nowi funkcjonariusze  wyjadą do szkół policji, gdzie odbędą szkolenie podstawowe, potem czeka ich proces adaptacji zawodowej. Po przeszkoleniu zasilą szeregi Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie oraz komend miejskich i powiatowych województwa podkarpackiego.

Zobacz również: Przemyśl. Włamali się do trzech samochodów. 19 i 18-latek usłyszeli zarzuty

Pchli targ w Rzeszowie
Sonda
Jak oceniasz pracę policji w Polsce?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki