Można się kąpać w rzeszowskiej Żwirowni! Woda jest bezpieczna

i

Autor: UM Rzeszów Można się kąpać w rzeszowskiej Żwirowni! Woda jest bezpieczna

To nie były sinice

Można się kąpać w rzeszowskiej Żwirowni! Woda jest bezpieczna

2022-08-09 10:41

Dobra informacja dla fanów rzeszowskiego kąpieliska. Woda w Żwirowni jest bezpieczna, można się w niej kąpać. Jak pokazały badania, nie było w niej sinic, a niegroźne dla zdrowia glony. Szczegóły poniżej.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała w czwartek (4.08.2022) o tym, że woda w kąpielisku przy ul. Kwiatkowskiego nie nadaje się do kąpieli. Mamy dobrą wiadomość! W rzeszowskiej Żwirowni można się jednak bezpiecznie kąpać. Badania pokazały, że sinic wcale w kąpielisku nie było, a jedynie niegroźne dla ludzi glony.

- Rzeszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji otrzymał w poniedziałek wyniki badań wody. Okazało się, że na szczęście w Żwirowni nie nastąpił zakwit sinic. Organizmy, które wzbudziły podejrzenia PSSE to jedynie nieszkodliwe dla człowieka glony. Kąpielisko miejskie zostaje więc otwarte, na miejscu są już ratownicy i wszystko funkcjonuje tak, jak do tej pory – podaje UM Rzeszów.

Zobacz też: Wielkie dzieło Eliasza Dyrowa. Trzymetrowy obraz kardynała Stefana Wyszyńskiego [WIEO, GALERIA]

Kąpielisko miejskie Żwirownia jest otwarte w godzinach 10 – 18. Bilet normalny kosztuje 5 zł, ulgowy 3 zł, a dzieci do lat trzech mogą kąpać się bezpłatnie. Istnieje również możliwość wypożyczenia kajaka za 20 zł na godzinę pływania.

Pchli targ w Rzeszowie
Sonda
Co myślicie o kąpieli w fontannie?