IMGW bije na alarm. Czeka nas pogodowy armagedon na Podkarpaciu? Ostrzeżenia na 20.01.2022 dla całego regionu!

2022-01-20 8:45

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia przed oblodzeniem. Alert obowiązuje na terenie całego Podkarpacia w czwartek, 20.01.2022. W dodatku w południowych powiatach Podkarpacia obowiązuje drugi alert – przed silnym wiatrem. Szczegóły poniżej.

Pogoda na czwartek (20 stycznia 2022) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) nie napawa optymizmem. W woj. podkarpackim warunki pogodowe również będą trudne. Synoptycy wydali żółte alerty czyli ostrzeżenia pierwszego stopnia w trzystopniowej skali przed oblodzeniem dla całego Podkarpacia. Ostrzeżenie obowiązuje w czwartek, 20.01.2022 w godz. 12.00-17.00.

- Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura powietrza obniży się do około -3°C, w rejonach podgórskich do -5°C, temperatura minimalna przy gruncie około -4°C, w rejonach podgórskich -6°C – informują synoptycy.

Dodatkowo przez południową część Podkarpacia mogą przejść dziś (20.01) wichury. Ostrzeżenie pierwszego stopnia obowiązuje do godz. 10.00

- Prognozuje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 30 km/h, w porywach do 80 km/h, z południowego zachodu – czytamy w ostrzeżeniu.

Zobacz też: Niedźwiadek Ada znaleziony w Teleśnicy nie żyje! Ponad tydzień trwała walka o jego zdrowie “Puszczamy Cię wolno...”

Trudne warunki na podkarpackich drogach
Sonda
Czy jesteście wrażliwi na zmiany pogody?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE