Niedźwiadek Ada znaleziony w Teleśnicy nie żyje! Ponad tydzień trwała walka o jego zdrowie “Puszczamy Cię wolno...”

2022-01-20 7:30
Niedźwiadek Ada znaleziony w Teleśnicy
Autor: Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu Niedźwiadek Ada znaleziony w Teleśnicy

Smutna informacja z Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu. Nie żyje niedźwiadek Ada, który został znaleziony przez leśniczego z Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne, tuż przy domostwach w Teleśnicy. “Miś” był w złym stanie, jednak wierzono, że uda się go uratować. Dziś (czwartek, 20.01) w nocy weterynarze poinformowali o uśpieniu niedźwiadka.

Malutki niedźwiadek trafił do lecznicy w Przemyślu

Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu poinformował o uśpieniu niedźwiadka. “Ada”, bo takie imię dostał, walczył ponad tydzień. Spełnił się jednak najgorszy z możliwych scenariuszy – niedźwiadka trzeba było uśpić.

- Gdy trafił do nas, rozważaliśmy kilka scenariuszy. Wielki happy end, wypuszczenie na wolność i smutne zakończenie. Dziś film, który zaczął się wraz z narodzinami "Ady", skończył się definitywnie. (...). Wszelkie nasze możliwości skończyły się. Chcieliśmy, byś żył wolno, bez bólu i kalectwo. Puszczamy Cię wolno...” - opublikował Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu dziś (czwartek, 20.01.2022) po godz. 2.00 w nocy.

Walka o życie misia trwała ponad tydzień. Niestety, spełnił się najgorszy z możliwych scenariuszy. Weterynarze proszą o uszanowanie ich emocji.

- Pomimo ponad tygodniowej Walki, Miś "Ada" został uśpiony. Uszanujcie nasze emocje. Nie jesteśmy w stanie odpowiadać na komentarze.... Nie dziś.… - napisali.

Miś Ada znaleziony w Teleśnicy

Przypomnijmy, w poniedziałek (10 stycznia) leśniczy z Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne znalazł niedźwiadka, który utknął przy wezbranej rzece. Zwierzę znajdowało się przy domostwach w Teleśnicy (pow. bieszczadzki). Niedźwiedź próbował wspiąć się na urwisty brzeg, ale nie dał rady. Zwierzątko było wychudzone i osłabione, miało problemy z chodzeniem.

Niedźwiedź został złapany przez leśniczego, chociaż jak zaznaczają leśnicy, nie było łatwo, ale najważniejsze było zdrowie młodego niedźwiedzia.

- Nieodzowna była pomoc pracowników Powiatowego Inspektoratu Weterynarii z Ustrzyk Dolnych - którzy byli wsparciem medycznym dla przedsięwzięcia. Bezpieczny maluch został przekazany Ośrodkowi Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu – relacjonowało Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne.

Niedźwiadek trafił do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu. Zwierzę było jednak w złym stanie.

- Niestety, scenariusze są dwa: albo sytuacja będzie wracać do normy i będziemy widzieć poprawę, a wtedy będziemy mogli podejmować próby przywrócenia niedźwiadka do naturalnego środowiska. Natomiast jeśli objawy nie ustąpią, będziemy musieli myśleć o najmniej przyjemnym rozwiązaniu, czyli dokonaniu eutanazji, by skrócić cierpienie – tłumaczył Jakub Kotowicz.

Niestety, spełnił się ten ostatni.

Sonda
Często jeździsz w Bieszczady?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE