Joe Biden

i

Autor: AP Joe Biden

Joe Biden w Rzeszowie. To już pewne! Wiemy, z kim spotka się prezydent USA

2022-03-25 7:37

To już pewne. Prezydent USA Joe Biden rozpocznie w piątek (25 marca 2022) wizytę w Polsce od Rzeszowa, gdzie weźmie udział w spotkaniu dotyczącym sytuacji uchodźców oraz spotka się z żołnierzami 82. dywizji powietrznodesantowej - podał Biały Dom. Przed wylotem z Brukseli zobaczy się też z przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen. Szczegóły poniżej.

Joe Biden w piątek przylatuje do Polski. Najpierw czeka go jednak spotkanie z przewodniczącą KE, Ursulą von der Leyen - to będzie pierwszym punktem piątkowego (25 marca) programu wizyty Bidena w Europie. Rozmowa ma dotyczyć "współpracy w kontekście rosyjskiej inwazji na Ukrainę". Po nim i po wspólnym oświadczeniu dla prasy, Biden wyruszy o 11.55 z Brukseli do Rzeszowa, gdzie przywita go prezydent RP Andrzej Duda.

Zobacz też: Rzeszów. Pierwsza w Polsce przychodnia dla uchodźców z personelem z Ukrainy [GALERIA, WIDEO]

Joe Biden w Rzeszowie spotka się z żołnierzami

W Rzeszowie prezydent USA weźmie udział w spotkaniu na temat napływu uchodźców do Polski i kryzysu humanitarnego na Ukrainie. Potem Biden spotka się ze stacjonującymi na Podkarpaciu żołnierzami 82. dywizji powietrznodesantowej, przysłanymi w ostatnich tygodniach w ramach wzmacniania wschodniej flanki NATO, po czym wyruszy do Warszawy, wynika z informacji Polskiej Agencji Prasowej.

W drugim dniu wizyty w Polsce Biden spotka się z prezydentem Dudą oraz wygłosi przemówienie na temat "zjednoczonych wysiłków wolnego świata wspierającego naród ukraiński, pociągnięcia Rosji do odpowiedzialności za jej brutalną wojnę i obrony przyszłości zakorzenionej w zasadach demokratycznych"- informuje Biały Dom.

Protest przeciwko wojnie na Rynku Głównym w Krakowie w miesiąc od rozpoczęcia inwazji Rosji na Ukrainę.
Sonda
Czy Joe Biden jest dobrym prezydentem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE