Zwycięska passa siatkarek z Rzeszowa trwa

Autor: KS Developres SkyRes Rzeszów / Facebook Zwycięska passa siatkarek z Rzeszowa trwa

Kapitalna zwycięska seria siatkarek Developresu SkyRes Rzeszów trwa! Łodzianki pokonane

2019-11-18 10:02

Kapitalna zwycięska passa siatkarek Developresu SkyRes Rzeszów trwa. W niedzielę zawodniczki z Podkarpacia w pokonanym polu zostawiły wicemistrzynie kraju z klubu Grot Budowlani Łódź.

W trwającym sezonie Ligi Siatkówki Kobiet 2019/2020, podopieczne trenera Stephane'a Antigi idą jak burza wygrywając, jak dotąd, wszystkie spotkania. Wydawało sie, że niedzielny pojedynek z Grotem Budowlanymi Łódź, może być jednym z najbardziej zaciętych tej jesieni.

Początek zmagań mógł to potwierdzić, ponieważ to łodzianki początkowo przeważały i niewielką, ale jednak kilkupunktową przewagę potrafiły utrzymać niemal przez połowę seta. Zawodniczki Developresu dopiero się jednak rozpędzały, a przy wyjściu na prowadzenie bardzo pomogła im świetna zagrywka Kamili Witkowskiej. Rzeszowianki doprowadziły do wyniku 16:13 i prowadzenia nie oddały już do końca. Na uwagę zasługuje świetna końcówka partii w wykonaniu Katarzyny Zaroślińskiej-Król.

Drugi set ponownie znakomicie rozpoczął się dla Budowlanych Łódź. Podopieczne trenera Błażeja Kryształowicza wypracowały prowadzenie 0:5. Siatkarki znad Wisłoka znów musiały gonić wynik, co udało im się przy stanie 12:12. Po kilku wymianach, w których ciężko było wskazać przyszłych zwycięzców, wśród gości różnicę zrobiła Michaela Mlejnkova, która punktowała zarówno blokiem, jak i sprytnymi kiwkami. To pozwoliło na drugiego wygranego seta.

Trzeci set przyniósł gospodyniom największe nadzieje. Łodzianki znowu świetnie zaczęły całą partię, później kolejne biegi włączyły rzeszowianki i losy kluczowej partii dla całego spotkania rozstrzygały się na "ostrzu noża". Siatkarki Budowlanych prowadziły już 20:18, jednak wtedy w ich poczynania wkradły się błędy, które kosztowały bardzo wiele. Cztery pomyłki bez litości wykorzystały zawodniczki trenera Antigi, które wygrywając 25:23 nie pozwoliły kibicom w Łodzi cieszyć się choćby z jednego wygranego seta.

Po ósmym triumfie z rzędu i bez ani jednej porażki (24 wygrane sety, przegrane zaledwie 3), Developres SkyRes Rzeszów z 23 punktami na koncie jest liderem Ligi Siatkówki Kobiet 2019/2020. Już 23 listopada (godz. 17:30) w hali na Podpromiu w Rzeszowie, siatkarska duma Podkarpacia zmierzy się z Chemikiem Police, czyli wiceliderem tabeli, który również ma w swoim dorobku komplet zwycięstw.

Developres SkyRes Rzeszów - Grot Budowlani Łódź 3:0 (25:20, 25:22, 25:23)

Składy:
Developres SkyRes: Witkowska, Blagojević, Efimienko-Młotkowska, Mlejnkova, Valentin-Anderson, Zaroślińska-Król, Krzos i Przybyła (libero) oraz Frantti, Hawryła.
Grot Budowlani: Nowicka, Śmieszek, Leys, Kraiduba, Pencova, Bączyńska, Stenzel i Garstka (libero) oraz Lewandowska, Twardowska.