ANTOS

i

Autor: Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych Antoś dostał na 1 urodziny tort z arbuza

Kapucynek Antoś dostał na urodziny tort z arbuza. Bujał się na warkoczach opiekunki [WIDEO, GALERIA]

2022-07-06 10:25

Malutka małpka kapucynka, o imieniu Antoś od roku mieszka w Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu. Egzotyczny zwierzak trafił tam wprost z granicy w Korczowej, gdzie znaleźli go strażnicy graniczni. Maluszek miał trafić na handel. Na szczęście, jego los potoczył się inaczej.

Małpka kapucynek Antoś trafiła do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu jako ofiara przemytu. Z ukraińskiej granicy Antoś był przemycany na handel do Polski. Zatrzymali go celnicy. Był wówczas bardzo słaby i niedożywiony. Został zabrany od matki jako kilkudniowe niemowlę. Sam kompletnie nieporadny. Najpierw zajęli się nim pracownicy na przejściu granicznym. Ogrzewali Antosia kocykami i dali mu maskotkę, do której mógł się przytulać. Przez pierwsze dni Antoś w ogóle nie wypuszczał misia z łapek traktując go jak mamę.

Weterynarze bardzo dużo zrobili, by Antoś zaczął jeść normalnie. Malutka małpka bardzo polubiła mieszkanie w lecznicy. Ostatnio dostał tam swoją prywatną,  kolorową werandę z której może korzystać w cieplejsze dni. Swoje pierwsze urodziny obchodził pierwszego lipca.  Jak przystało na taką imprezę, Antoś dostał tort z ulubionymi smakołykami.  W przypadku malutkiej małpi był to tort z arbuza! Owoce i orzechy to ulubione przysmaki egzotycznego jegomościa.  Jego opiekunka pozwoliła mu się też pobujać się na swoim warkoczu  w ramach zacieśniania więzi, co małpka zrobiła z ogromną przyjemnością.

Kapucynka Antoś na 1 urodziny dostał tort z arbuza i mógł się pobujać na warkoczach opiekunki
Sonda
Zdarzyło Ci się kiedyś adoptować zwierzaka?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE