KATASTROFA na autostradzie A4. Nie żyje 5 osób! Mnóstwo rannych [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-03-06 5:46 Beata Olejarka ap
Wypadek Ukraińskiego autobusu w Kaszycach
Autor: BEATA OLEJARKA Wypadek Ukraińskiego autobusu w Kaszycach

W nocy z piątku na sobotę (5 - 6 marca) Na autostradzie A4 w kierunku Przemyśla, na wysokości miejscowości Lutków ukraiński autobus uderzył w osłonę energochłonną, potem w bariery i wpadł do rowu. Zginęło 5 osób, a 34 są ranne, w tym 10 ciężko. Wszystkie lokalne szpitale zaopatrują osoby z wypadku. Autobusem podróżowało 57 osób. Na miejscu pracują służby pod nadzorem prokuratora.

Aktualizacja

Tuż przed 7.00 rano Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie poinformowała, że wszyscy podróżujący autobusem to obywatele Ukrainy. Niestety, nie żyje 5 osób. Początkowo informowano o 6 ofiarach śmiertelnych, ale po sprawdzeniu we wszystkich szpitalach, w których przebywają poszkodowani okazało się, że zginęło 5 osób. Zwiększył się tez bilans rannych do 39. Pozostali pasażerowie, którzy nie wymagali hospitalizacji zostali przewiezieni do bursy szkolnej w Jarosławiu.

WYPADEK AUTOBUS
Autor: Beata Olejarka Marcin Betleja, Rzecznik Prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie

Dramat na autostradzie A4. Autokar wpadł do rowu

Do tej ogromnej tragedii  doszło na autostradzie A4, między węzłami Jarosław Wschód a Przemyśl, tuz przed zjazdem na MOP Kaszyce. Autobus wiozący ukraińskich pasażerów uderzył w osłonę energochłonną przy końcu pasa zjazdowego, potem w bariery i sturlał się do rowu. Na początku służby informowały o 4 ofiarach śmiertelnych teraz już wiadomo, że jest ich 5, 39 osoby są ranne i wymagały natychmiastowej pomocy medycznej. Stan 14 osób jest bardzo poważny.

Na miejscu trwa akcja ratownicza prowadzona przez straż i policję pod nadzorem prokuratora. Około 4 nad ranem autobus został wyciągnięty z rowu. Utrudnienia w ruchu potrwają jeszcze wiele godzin.

- 25 osób lżej rannych znajduje się w podstawionym autokarze.  Do transportu rannych zadysponowano  dwa śmigłowce; jeden z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, a drugi z wojska. Wszystkie osoby wymagające pomocy zostały przewiezione do szpitali, a pozostali uczestnicy wypadku do budynku przygotowanego przez miejscowy samorząd. W akcji udział brało blisko 100 strażaków - informował Marcin Betleja, Rzecznik Prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie.

Strażacy przez kilka godzin przy użyciu ciężkiego sprzętu podnosili autobus i porządkowali miejsce zdarzenia.

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu podsumowała akcję ratowniczą.

- Pierwsza karetka w miejscu wezwania była już po 9 minutach, był to ZRM R 01 136 Radymno który jednocześnie przystąpił do segregacji medycznej osób poszkodowanych. Łącznie w akcji ze strony medycznej wzięło udział 19 ZRM oraz Ratownik 6 z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego HEMS Kraków i śmigłowiec z 3 Grupy Poszukiwawczo Ratowniczej Sił Powietrznych z Krakowa. W miejscu zdarzenia okazało się że autokarem podróżowało 57 osób w tym dwóch kierowców. 3 osoby zmarły w chwili wypadku przed przybyciem ratowników, dwie podczas medycznych czynności ratunkowych , 34 pacjentów zostało przetransportowanych do okolicznych szpitali z czego ośmiu oznaczonych priorytetem czerwonym jako pacjenci w stanie ciężkim, 18 pozostałych osób oznaczono kolorem zielonym, trafiły one do miejsca tymczasowego schronienia w Jarosławiu. W akcji ratunkowej wzięło też udział 30 zastępów Straży Pożarnej oraz znaczne siły Policji i służby techniczne autostrady- relacjonowali Ratownicy.

Tragiczny wypadek ukraińskiego autobusu. Nie żyje 5 osób
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE