Kiedy luzowanie obostrzeń na Podkarpaciu? Co i kiedy będzie otwarte? Regionalizacja obostrzeń

2021-04-21 16:25 Marek Targoński
Koronawirus, zdjęcie poglądowe
Autor: SHUTTERSTOCK Koronawirus

Kiedy nastąpi luzowanie obostrzeń na Podkarpaciu? Co i kiedy będzie otwarte? Rząd planuje regionalizację obostrzeń, ograniczeń i zakazów wprowadzonych w związku z trwającą cały czas pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. Podkarpackie jest jednym z regionów o najniższej liczbie zakażeń. To sprawia, że województwo jest też pierwsze w kolejce do zniesienia obostrzeń. Kiedy to nastąpi? Pytania o ponowne otwarcie galerii handlowych, restauracji, hoteli czy fryzjerów i kosmetyczek zadają sobie setki tysięcy mieszkańców Podkarpacia. Kiedy luzowanie obostrzeń na Podkarpaciu? Odpowiedź na to pytanie możemy poznać po środowym posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, który obraduje pod przewodnictwem premiera. Spodziewamy się, że później zostaną ogłoszone najnowsze obostrzenia i zmiany w obecnie obowiązujących zakazach i ograniczeniach.

Aktualizacja

Dziś, tj. środa, 21 kwietnia 2021 podczas konferencji ministra zdrowia Adama Niedzielskiego podano szczegóły dotyczące obostrzeń w związku z pandemią koronawirusa. Minister zdrowia poinformował o tym, że od dnia 26 kwietnia 2021 wraca nauka hybrydowa w klasach 1-3, otwarta zostanie też branża beauty, ale jedynie w 11 województwach:

 • podlaskie,
 • podkarpackie,
 • warmińsko-mazurskie,
 • lubelskie,
 • pomorskie,
 • lubuskie,
 • świętokrzyskie,
 • mazowieckie,
 • kujawsko-pomorskie,
 • zachodniopomorskie,
 • małopolskie.

Co ważne dla mieszkańców regionu -  Podkarpackie znalazło się wśród województw, w których zostanie wprowadzona nauka hybrydowa w klasach 1-3 oraz otwarta zostanie branża beauty.

Kiedy luzowanie obostrzeń na Podkarpaciu? Kiedy możemy spodziewać się powrotu do normalności, otwarcia galerii handlowych, wszystkich sklepów, szkół, fryzjerów i kosmetyczek? Kiedy może to nastąpić? Co i kiedy będzie otwarte? Rząd zapowiada regionalizację obostrzeń. Co to oznacza? Ograniczenia będą zależały od aktualnej sytuacji epidemicznej w danym województwie. To dobra wiadomość dla mieszkańców Podkarpacia, które obok Lubelszczyzny, Podlasia oraz Warmii i Mazur, jest regionem o niskiej licznie nowych przypadków zakażeń. Dzięki temu woj. podkarpackie jest pierwsze w kolejności do luzowania obostrzeń. Jak szybko to nastąpi? Kiedy możemy spodziewać się zmian? Czy to koniec lockdownu?

W środę, 21 kwietnia, przed południem rozpoczęło się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pod przewodnictwem premiera. Po nim, po południu ogłoszone zostaną nowe obostrzenia. Czekamy na dobre wiadomości dotyczące luzowania obostrzeń na Podkarpaciu. Transmisję z konferencji prasowej ministra zdrowia, Adama Niedzielskiego, transmitujemy na żywo w naszym serwisie – poniżej i na SE.pl.

Kiedy luzowanie obostrzeń na Podkarpaciu? Najważniejsze informacje ogłaszane przez rząd w środę, 21.04 możesz śledzić na żywo w naszej relacji na SE.pl: Konferencja Adama Niedzielskiego. Luzowanie obostrzeń koronawirusowych. Co postanowił rząd? [RELACJA NA ŻYWO].

Podlaskie, Podkarpackie, Warmińsko-Mazurskie, Lubelskie i Pomorskie. To regiony, w których sytuacja epidemiczna wygląda najlepiej. To właśnie tam najszybciej mogą być luzowane obostrzenia związane z koronawirusem SARS-CoV-2 i pandemią COVID-19.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE