Kilka tysięcy osób bez prądu! Służby energetyczne pracują na okrągło

i

Autor: KW PSP w Rzeszowie Kilka tysięcy mieszkańców Podkarpacia straciło dostęp do prądu, po tym jak nad regionem przechodzą intensywne opady śniegu

Intensywne opady śniegu

Kilka tysięcy osób bez prądu! Służby energetyczne pracują na okrągło

2022-12-11 16:36

Kilka tysięcy mieszkańców Podkarpacia straciło dostęp do prądu, po tym jak nad regionem przechodzą intensywne opady śniegu. W niedzielę, 11 grudnia, o godz. 12, PGE Dystrybucja w Rzeszowie miało informację o uszkodzeniu 18 linii średniego napięcia i blisko 190 stacji transformatorowych. Służby energetyczne pracują cały czas, by jak najszybciej usunąć awarie.

Kilka tysięcy osób bez prądu na Podkarpaciu. Śnieg zasypał region

Służby energetyczne z Podkarpacia usuwają skutki awarii, przez które kilka tysięcy mieszkańców regionu straciło dostęp do prądu. To oczywiście skutek intensywnych opadów śniegu, które dotarły nad region w nocy z soboty na niedzielę, 11 grudnia. O godz. 12 PGE Dystrybucja Rzeszów miało informację o uszkodzeniu 18 linii średniego napięcia i blisko 190 stacji transformatorowych, przez które ok. 6 tys. osób zostało pozbawionych dostępu do prądu. - Linie energetyczne zerwały połamane pod naporem śniegu konary i gałęzie - powiedział PAP rzecznik spółki Łukasz Boczar. Przed godz. 16 mężczyzna przekazał, że część z poszkodowanych mieszkańców Podkarpacia odzyskała już dostęp do prądu - najbliższy komunikat w tej sprawie ma się pojawić o godz. 18.

Do kiedy opady śniegu na Podkarpaciu?

Opady śniegu w regionie mają się utrzymać do poniedziałku, 12 grudnia, włącznie. Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie przypomina przy tej okazji, by mieszkańcy pamiętali o odśnieżaniu dachów.

- ❗️?❄️Intensywne opady śniegu na Podkarpaciu! Zwróć uwagę na śnieg zalegający na dachu. ✅1m3 sześcienny puchu śniegowego waży do 200 kg, śniegu mokrego 700-800 kg, a lodu ok. 900 kg - czytamy na stronie internetowej KW PSP w Rzeszowie.

Sonda
Liczysz na opady śniegu w święta?
Grochowska się zapadła! Woda wyżłobiła dziurę na 7 metrów! Gigantyczne utrudnienia na Pradze