Konsultacje społeczne w Rzeszowie. Projekt uchwały już jest

2021-10-21 7:37
Konsultacje społeczne w Rzeszowie. Projekt uchwały już jest
Autor: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa Konsultacje społeczne w Rzeszowie. Projekt uchwały już jest

Projekt uchwały w sprawie konsultacji społecznych w Rzeszowie jest już gotowy. Jak zaznacza prezydent miasta Konrad Fijołek, mieszkańcy powinni mieć wpływ na podejmowane decyzje w mieście.

Projekty uchwały dotyczący zasad i trybu przeprowadzania konsultacji społecznych z mieszkańcami Rzeszowa znalazł się w porządku obrad sesji, która odbędzie się 26 października. Zgodnie z zapisami projektu inicjatywa w sprawie przeprowadzenia konsultacji w sprawach ważnych dla miasta Rzeszowa będzie przysługiwać:

  • Prezydentowi;
  • Radzie w drodze uchwały;
  • grupie co najmniej 300 mieszkańców.

– Mieszkańcy powinni mieć jak największą wiedzę o tym co dzieje się w mieście oraz mieć wpływ na podejmowane decyzje. Opinia rzeszowian jest dla mnie bardzo ważna. Dlatego przygotowany został projekt dotyczący wprowadzenia w naszym mieście konsultacji społecznych – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Zobacz też: Wieża widokowa k. Rzeszowa. Widoki na Magdalence zapierają dech! [Zdjęcia]

Wniosek o przeprowadzenie konsultacji z opisem celu i przedmiotem konsultacji oraz zasięgiem konsultacji składany będzie do prezydenta. Konsultacje będą mogły mieć formę otwartych spotkań i debat z mieszkańcami, zbieranych uwag i wniosków w punktach konsultacyjnych, badania opinii mieszkańców poprzez formularze, ankiety, sondaże. Decyzję o formie przeprowadzenia konsultacji dla konkretnej sprawy podejmuje prezydent.

– Zaraz po wyborach zasięgałem opinii mieszkańców np. przy pomocy mediów społecznościowych. Analizowałem opinie wyrażane w komentarzach w mediach społecznościowych, spotykałem się i dyskutowałem z mieszkańcami. Spotkania oczywiście będą kontynuowane, bo bezpośredni kontakt z mieszkańcami jest dla mnie bardzo ważny. Natomiast konsultacje społeczne przybiorą bardziej formalną formułę. – dodaje prezydent Konrad Fijołek.

Wrocławskie zoo szuka imienia dla małego leniwca
Sonda
Konsultacje społeczne w Rzeszowie to dobry pomysł?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE