Szokujące wyniki kontroli

Kontrole kierowców "na aplikację" w Rzeszowie. Porażający wynik! Jeden z kierowców pod wpływem narkotyków

2022-11-28 12:58

Szokujące wyniki kontroli kierowców "na aplikację" w Rzeszowie. Podsumowano akcję. Skontrolowano w sumie 93 pojazdy, ujawniając ponad 50 wykroczeń. Jeden z kierowców, 32-latek z powiatu rzeszowskiego, stracił prawo jazdy po tym, jak badanie narkotesterem dało wynik pozytywny.

Akcję przeprowadzili policjanci przy wsparciu funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego, Krajowej Administracji Skarbowej oraz Straży Granicznej na ulicach Rzeszowa w piątek i sobotę (25-26 listopada 2022), w godzinach wieczorowo-nocnych. Sprawdzano uprawnienia do kierowania, licencje, a także stan techniczny pojazdów i sposób, w jaki przewożeni byli pasażerowie.

Kontrolowali kierowców jeżdżących "na aplikację". Szokujące wyniki w Rzeszowie

W tym czasie policjanci skontrolowali 93 taksówki "na aplikację". Opublikowali właśnie wyniki podsumowujące akcję, z których wynika, że ujawnili 52 wykroczenia, w tym związane ze stanem technicznym pojazdu, brakiem obowiązkowego wyposażenia oraz niekorzystaniem z pasów bezpieczeństwa. Stwierdzono też 6 naruszeń przepisów o transporcie drogowym, m.in. nieokazanie stosownej licencji oraz brak aktualnych badań technicznych.

- Funkcjonariusze nałożyli 27 mandatów karnych, skierują 7 wniosków o ukaranie. Jeden z kierowców, 32-latek z powiatu rzeszowskiego, stracił prawo jazdy po tym, jak badanie narkotesterem dało wynik pozytywny - przekazuje podkarpacka policja.

Pijani kierowcy mają małe rozumki”. Czy należy zabierać im samochody?
Sonda
Czy młodzi kierowcy jeżdżą mniej rozważnie niż starsi kierujący?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE