Kryzys na granicy zatrzymany dzięki relikwii św. Andrzeja Boboli? Posłanka z Podkarpacia jest o tym przekonana

2022-01-18 13:43
Kryzys na granicy zatrzymany dzięki relikwii św. Andrzeja Boboli? Posłanka z Podkarpacia jest o tym przekonana
Autor: KWP Białystok / kropekk_pl Pixabay.com Kryzys na granicy zatrzymany dzięki relikwii św. Andrzeja Boboli? Posłanka z Podkarpacia jest o tym przekonana

Posłanka Maria Kurowska z Solidarnej Polski przyniosła na rozmowę z Jarosławem Kaczyńskim figurkę św. Andrzeja Boboli. Według posłanki nie ma w tym nic dziwnego, a co więcej – jak donosi "Wyborcza", zdaniem Kurowskiej od czasu, gdy relikwia świętego znajduje się w kaplicy sejmowej, sytuacja na granicy polsko-białoruskiej zaczęła się w końcu uspokajać.

Kryzys na granicy. Słychać strzał, a potem rozpaczliwe krzyki

Posłanka Maria Kurowska z Solidarnej Polski przyniosła Jarosławowi Kaczyńskiemu figurkę św. Andrzeja Boboli. Jak twierdzi, chciała pokazać prezesowi, że warto odwoływać się do Pana Boga, a nie tylko do własnego umysłu. Jak donosi “Wyborcza” posłanka twierdzi, że to dzięki relikwii św. Andrzeja Boboli, którą sprowadziła do Sejmu możemy cieszyć się spokojem na granicy. Działania były celowe, mało tego, Maria Kurowska, którą cytuje “Wyborcza”, zaznacza, że starała się zrobić to bez zwłoki, by pomóc sprawie.

- Była już tak napięta sytuacja, dlatego ja starając się o te relikwie, chciałam to zrobić szybko, bo wiedziałam, co się dzieje na granicy – powiedziała.

Zobacz też: Dramatyczna noc na granicy. Strażniczka dostała petardą w głowę. Cudzoziemcy chcieli wedrzeć się siłą

Posłanka w rozmowie z “Wyborczą” zaznacza, ze według niej "religia łączy się z polityką", a gdyby nie była religijna – nic nie osiągnęłaby w polityce.

Św. Andrzej Bobola żył na przełomie XVI i XVII w. Był męczennikiem i misjonarzem. Został zamordowany przez Kozaków w Janowie Poleskim w 1657 roku. W 2005 roku został jednym z patronów Polski. Posłowie PiS regularnie pielgrzymują do Strachociny, gdzie znajduje się Sanktuarium świętego.

Zobacz też: Kuźnica. Atak migrantów na przejście graniczne 16.11.2021

Sonda
Jak oceniasz działania Straży Granicznej, policji i wojska na granicy polsko-białoruskiej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE