Wstyd!, Okradacie dzieci, Willa+. Napisy na ścianie kościoła w Rzeszowie

i

Autor: AP/ Super Express "Wstyd!", "Okradacie dzieci", "Willa+". Napisy na ścianie kościoła w Rzeszowie

Afera w Rzeszowie

Ksiądz pisze o "diabelskich jękach i skowycie szatana". Nakazuje parafianom czujność. Chodzi o aferę "Willa Plus"

2023-02-22 20:06

Proboszcz rzeszowskiej parafii, o której niedawno zrobiło się głośno za sprawą afery "Willa Plus" radzi wiernym, by byli "czujni i uważni". Jak bowiem wskazuje, publikacje na temat budowy kościoła na osiedlu Architektów to "diabelskie jęki i skowyt szatana".

Przypomnijmy, chodzi o kościół parafii bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Rzeszowie, który znajduje się na ul. Solidarności w Rzeszowie (osiedle Architektów). Od 2016 roku świątynia jest w trakcie budowy. Tuż po ujawnieniu afery "Willa Plus" ściany kościoła zostały pokryte napisami: "Willa+"; "Okradacie dzieci"; "Srebrniki Czarnka"; "Wstyd!".

Fundacja "Solidarni" im. ks. Popiełuszki otrzymała dotację 500 tys. złotych.

- Ten kościół jest budowany w tej chwili. Fundacja wynajmuje w tym kościele 800-metrowe podziemie. Jedynym uzasadnieniem działalności edukacyjnej jest to, że w 2018 roku były tam zajęcia dla dzieci i młodzieży, prowadzone nie wiem przez kogo, ale przez kogoś związanego z tą fundacją - wyjaśniła Krystyna Szumilas na łamach radia TOK FM i zacytowała fragment wniosku: "Podjęte działania mają ogromne znaczenie dla odpowiedniego przygotowania i użytkowania pomieszczeń służących Centrum Edukacji Międzypokoleniowej w Rzeszowie".

Z programu skorzystały w sumie 42 organizacje, rozdano ogółem 40 mln zł na fundacje związane z ludźmi PiS-u.

Na stronie parafii pojawiły się ogłoszenia duszpasterskie na 12 lutego 2023. Szczególną uwagę przyciąga jeden z punktów, a konkretnie siódmy.

- Na stronie internetowej Fundacji Solidarni im. Księdza Jerzego Popiełuszki zamieszczona jest wizualizacja Centrum Edukacji Międzypokoleniowej, którą tworzy w przyziemiach kościoła. Warto się z nią zapoznać, aby nie ulegać politycznymi medialnym manipulacjom, że fundacja buduje kościół. Bądźcie czujni i uważni, bo to, co dzieje się ostatnio wokół naszego kościoła to – diabelskie jęki i skowyt szatana –rozwścieczonego i niezadowolonego z powodu budowanej przez nas świątyni Bożej pw. bł. ks. Jerzego Popiełuszki - męczennika prawdy i wolności - można przeczytać.

"Wstyd!", "Okradacie dzieci", "Willa+". Napisy na ścianie kościoła
Sonda
Czy chodzisz do kościoła co niedzielę?

Dlaczego Polacy masowo odchodzą od Kościoła?

Powody mogą zaskakiwać. POSŁUCHAJ!

Listen on Spreaker.