Rodzina z Tryńczy prosi o wsparcie. Łapacze snów jak cegiełki na remont [WIDEO, ZDJĘCIA]

2021-05-11 22:21
LAPACZE SNOW NA REMONT DOMU
Autor: Beata Olejarka Barbara Nowosiad- Kiełbowicz wyplata łapacze snów, by razem ze swoim mężem Piotrm Kiłbowiczem dać wymarzonym dom swoim dzieciom: Pawełkowi, Lence i Julce

Rodzina z Tryńczy radzi sobie jak umie. Łączy ich wielka miłość i marzenie o własnym domu. Razem zrobili już bardzo wiele. Wzięli kredyt i kupili stary dom, by go wyremontować. Jednak utrzymanie trójki małych dzieci z jednej pensji jest bardzo trudne. Przy tym sprostanie wydatkom na remont wydaje się niemożliwe. Barbara Nowosiad-Kiełbowicz z mężem Piotrem Kiełbowiczem postanowili poprosić o pomoc w przebudowie swojego miejsca na ziemi. Matka nie chce nic za darmo. Nauczyła się wyplatać niezwykłe łapacze snów, by uzbierać pieniądze na remont wymarzonego domu.

Są razem od ponad dekady. Ciągle w wynajmowanych lokalach, ciągle marząc o swoim kawałku miejsca na ziemi. Znaleźli taki w Tryńczy. Półtora roku temu postawili wszytko na jedną kartę i zaryzykowali. Wzięli kredyt i kupili bardzo stary drewniany dom z niewielką działką. Wszystko do remontu. Wspólnie zrobili pierwszy krok, by spełniać swoje marzenie. Później okazało się, że jedna pensja ojca rodziny, z której żyje pięć osób, to za mało, by samodzielnie remontować dom. Piotr Kiełbowicz (35 l.) jest budowlańcem. Sam zajmuje się całym remontem w swoim wymarzonym domu, po pracy. Barbara Nowosiad-Kiełbowicz (38 l.) nie pracuje. Została w domu z trójką swoich pociech: Pawłem (8 l.), Julką (5 l.) i Lenką (2 l.). Rodzina zdecydowała się poprosić o pomoc.

Zobacz też: Przerażający wypadek na DK 19! Holowana ciężarówka nagle uderzyła w forda. Wśród rannych jest dziecko

Kupcie moje łapacze snów i pomóżcie mi wyremontować dom dla rodziny

– Ja wychowałam się w domu dziecka w Mysłowicach. Piotra poznałam, szukając swoich korzeni na Podkarpaciu. Moja mama nigdy nie była w stanie się mną opiekować. Sama mieszka w Domu Pomocy Społecznej. Chciałabym stworzyć dla swoich dzieci godne warunki do życia – rozpoczyna swoją opowieść Pani Barbara. – Dopiero niedawno udało się nam podpiąć kanalizację i nie musimy wychodzić do ubikacji na dwór. Cały dom, w którym mieszkamy, nadaje się do generalnego remontu. Mamy stare piece kaflowe, dach w bardzo złym stanie, spróchniałe ściany, bez ocieplenia... w domu jest wilgoć, grzyb na ścianach i z tego powodu najmłodsza Lenka ciągle choruje. Warunki do życia są ciężkie. Oboje staramy się mimo ciężkiej sytuacji stawać czoła wszelkim problemom. Mój mąż ciężko pracuje na budowie każdego dnia, aby dzieci zawsze miały ciepło w domu i aby na stole czekał ciepły obiad – relacjonuje kobieta. – Ja w związku z tym, że na co dzień opiekuję się trójką moich pociech, nie mogę podjąć pracy zawodowej na pełny etat. Mimo to nie wyobrażam sobie polegać jedynie na mężu i dodatkach socjalnych, dlatego ja również staram się ratować budżet domowy. Zajmuję się rękodziełem. Własnoręcznie robię łapacze snów i makramy. Dzięki temu zawsze wpada dodatkowo parę złotych, tak bardzo przydanych przy gruntownym remoncie – podsumowała mama.

Rodzina założyła internetową zrzutkę, gdzie można ich wspomóc i wpłacać pieniądze na remont domu. Ponadto matka sprzedaje swoje prace, by ich marzenie ziściło się szybciej. Zainteresowanie łapaczami snów jest ogromne, a cel szczytny. – Tak bardzo chciałabym, aby moje dzieci mogły mieszkać w domu, który jest dla nich schronieniem, a nie zagrożeniem. Dlatego proszę o pomoc. Choć jest mi trudno o tym pisać, ale chodzi o moje dzieci, a dla nich pragnę jak najlepszego życia. Proszę Was o wsparcie finansowe, byśmy mogli cieszyć się godnymi warunkami do życia, albo o kupowanie moich łapaczy snów. Nam to pomoże zmienić życie, a w Waszych sypialniach pomoże zatrzymać dobre sny – rekomenduje rękodzielniczka.

Kobieta sprzedaje soje wyroby na portalu społecznościowym.

Masz podobny temat? Napisz do autora tekstu: podkarpacie@se.pl.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE