Legionella na Podkarpaciu. 49 osób w szpitalach. Niepokojące dane

i

Autor: Mylene2401/Pixabay,com Legionella na Podkarpaciu. 49 osób w szpitalach. Niepokojące dane

Groźna bakteria

Legionella na Podkarpaciu. 49 osób w szpitalach. Niepokojące dane

2023-08-22 13:49

Coraz więcej potwierdzonych przypadków zakażenia legionellą na Podkarpaciu. W szpitalach przebywa 49 osób z potwierdzonym wynikiem. Legionella to groźna bakteria, która wywołuje m.in. zapalenie płuc. Wciąż nie wiadomo, co jest źródłem zakażenia.

O zakażeniach legionellą informowano już od czwartku (17 sierpnia 2023). Sanepid otrzymał informacje ze szpitali, w których potwierdzono przypadki zakażenia. W piątek (18 sierpnia) sanepid wydał komunikat, z którego wynikało, że potwierdzono 15 przypadków zakażenia groźną bakterią. W poniedziałek (21 sierpnia 2023) wydano oświadczenie, z którego wynika, że dodatni wynik badania uzyskano o 21 osób. Dziś (wtorek 22 sierpnia) sanepid informuje już o 49 chorych w szpitalach. To mieszkańcy:

  • miasta Rzeszowa (37)
  • powiatu rzeszowskiego (9)
  • powiatu dębickiego (3)
  • powiatu ropczycko-sędziszowskiego (1)
  • powiatu niżańskiego (1).

Chorzy przebywają w szpitalach w Rzeszowie, powiecie rzeszowskim a także w ZOZ w Dębicy. Jak zaznacza sanepid, 28 nowych potwierdzonych zakażeń dotyczy pacjentów będących w trakcie leczenia w szpitalu. W sumie potwierdzono zakażenie u 51 osób, z czego 49 przebywa w szpitalach.

- Prowadzone jest dochodzenie epidemiologiczne w celu ustalenia źródła zakażenia oraz inne działania przeciwepidemiczne, w tym kontrole i pobór wody do badań laboratoryjnych - zaznacza sanepid.

Jedna z najbardziej krętych dróg w Polsce. Gdy ją pokonasz, widok na Bieszczady zwali Cię z nóg
Sonda
Lubisz wypoczywać nad wodą?