Legionella na Podkarpaciu. Kolejna osoba nie żyje. Mężczyzna zmarł w szpitalu

i

Autor: pixabay.com Legionella na Podkarpaciu. Kolejna osoba nie żyje. Mężczyzna zmarł w szpitalu

Ważne!

Legionella na Podkarpaciu. Kolejna osoba nie żyje. Mężczyzna zmarł w szpitalu

2023-08-23 19:08

Kolejna osoba zakażona groźną bakterią nie żyje. To czwarta ofiara legionelli. 70-letni mężczyzna zmarł w Szpitalu Miejskim w Rzeszowie. Z informacji sanepidu wynika, że liczba zakażonych osób wzrosła do 71. Szczegóły poniżej.

Legionelloza na Podkarpaciu. Nie żyją cztery osoby

Smutną informację przekazano w środę (23 sierpnia 2023). Nie żyje kolejna osoba zakażona legionellą.

- 70-letni mężczyzna zmarł w Szpitalu Miejskim w Rzeszowie. Był zakażony bakterią Legionella pneumophila - informację potwierdził PAP dyrektor szpitala Grzegorz Materna.

- To był mieszkaniec powiatu rzeszowskiego. Badania potwierdziły u niego obecność bakterii – powiedział.

Dodał, że 70-letni mężczyzna zmarł w nocy; był pacjentem z wielochorobowością, m.in. z zaawansowaną chorobą onkologiczną, bardzo słabo rokujący.

Legionelloza szaleje na Podkarpaciu. Wzrost zakażeń

Jaromir Ślączka, szef rzeszowskiego sanepidu przekazał w środę, że liczba hospitalizowanych osób w woj. podkarpackim, u których potwierdzono zakażenie bakterią Legionella pneumophila wzrosła do 71.

Trwa dochodzenie epidemiologiczne wszczęte przez sanepid. W poniedziałek będą znane pierwsze wyniki próbek pobranych z miejskich wodociągów.

Według wcześniejszych informacji 10 zakażonych osób przebywa w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym (USK) przy ul. Szopena. Trzy przebywają na oddziale intensywnej opieki medycznej i ich stan jest ciężki. Czterech pacjentów jest w klinice nefrologii, a pozostałe osoby są w klinice gastroenterologii, klinice urologii i na onkologii. Stan siedmiu pacjentów z legionellozą w USK się poprawił.

Sanepid zaznacza, że do zakażenia dochodzi poprzez inhalację, choroba nie przenosi się poprzez picie skażonej wody, ani z człowieka na człowieka. Szczególnie narażone są osoby starsze oraz z niską odpornością i przewlekle chore.

Pomorskie. Tajemnicza choroba atakuje koty
Sonda
Boisz się śmierci?