Lipa. Kierowca srogo zapłaci za to, z jaką prędkością jechał. Mandat 2 tys. zł to nie wszystko!

i

Autor: podkarpacka policja Lipa. Kierowca srogo zapłaci za to, z jaką prędkością jechał. Mandat 2 tys. zł to nie wszystko!

Kara dla kierowcy

Lipa. Kierowca srogo zapłaci za to, z jaką prędkością jechał. Mandat 2 tys. zł to nie wszystko!

2022-09-21 14:45

W miejscowości Lipa (Podkarpackie) policjanci przemyskiej drogówki zatrzymali 39-latka, który jechał z prędkością 113 km/h, tym samym przekroczył prędkość o 63 km. Mężczyzna otrzymał mandat w wysokości 2000 zł, 14 punktów karnych i stracił prawo jazdy. Szczegóły poniżej.

Wczoraj, tj. we wtorek (20 września 2022) po godz. 17.00 w miejscowości Lipa na Podkarpaciu policjanci wydziału ruchu drogowego przemyskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej 39-letniego mieszkańca powiatu jarosławskiego. Kierowca przesadził z prędkością.

- Mężczyzna kierował osobowym nissanem i jechał z prędkością 113 km/h. Dozwoloną w obszarze zabudowanym prędkość przekroczył tym samym aż o 63 kilometry. Poczynania kierującego uwiecznił policyjny miernik prędkości - przekazuje podkarpacka policja.

Zobacz też: Grzyb gigant na Podkarpaciu! Niezwykły okaz ważył ponad 2 kg

39-latek stracił prawo jazdy, otrzymał mandat w wysokości 2000 złotych i 14 punktów karnych.

- Kierowca, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h, traci prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, 3-miesięczny okres będzie przedłużony do pół roku. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdu w przedłużonym okresie, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Po cofnięciu uprawnień kierowca będzie musiał ponownie zdać egzamin - przypomina podkarpacka policja.

- Apelujemy o rozsądek i szczególną ostrożność. Nic nie tłumaczy pośpiechu kierowców, którzy narażają innych na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. Przestrzegajmy przepisów, kierujmy się zasadą ograniczonego zaufania i dbajmy o bezpieczeństwo swoje, pasażerów i innych użytkowników dróg -apelują policjanci.

Express Biedrzyckiej: Adrian Zandberg ujawnia plan opozycji na wybory 2023
Sonda
Dostałeś kiedyś mandat za przekroczenie prędkości?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE