Lotnisko w Jasionce z kolejnym rekordem

2020-01-15 13:35
sd
Autor: Pixabay

Do Londynu, Monachium i Warszawy - to ulubione kierunki pasażerów korzystających z lotniska w Jasionce. Regionalny port podsumował właśnie ubiegły rok i z lotów skorzystało ponad 772 tysiące osób, czyli niewiele więcej niż w 2018. Często też korzystaliście z czarterów udając się na urlopy - ofertę wakacji z wylotem z Jasionki wybrało prawie 55 tys. pasażerów.

Ponad 772 tysiące pasażerów skorzystało w ubiegłym roku z usług Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. Podkarpackie lotnisko powtórzyło tym samym rekordowy wynik osiągnięty w 2018 roku.

Co ciekawe czwarty rok z rzędu wzrosła liczba pasażerów udających się na letni urlop czarterami. Ofertę wakacji z wylotem z Rzeszowa wybrało prawie 55 tys. pasażerów, co razem z pozostałymi lotami czarterowymi dało 25-procentowy wzrost w tym segmencie.

Rok 2019 był również rekordowy jeśli chodzi o liczbę rejsów wykonanych na trasie Rzeszów-Warszawa, z których skorzystało łącznie ponad 215 tysięcy pasażerów. Liderem w zakresie regularnych połączeń realizowanych z lotniska w Jasionce pozostaje irlandzki Ryanair, który w 2019 roku przewiózł prawie 400 tys. pasażerów.

"Powtórzyliśmy ubiegłoroczny rekord, a nawet odrobinę go poprawiliśmy. W tak trudnych warunkach rynkowych to wynik na miarę naszych oczekiwań" – powiedział Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu. "Najwięksi przewoźnicy operujący na naszym lotnisku z różnych względów zmuszeni byli do ograniczenia rozwoju siatki połączeń. Ten negatywny trend udało się zrównoważyć aktywną współpracą z Lufthansą oraz czołowymi polskimi touroperatorami."

Plany na ten rok i kolejne są ambitne, bo lotnisko chce otwarcia nowych tras i obsłużenie miliona pasażerów.