Majówka 2021 w Bieszczadach. Gdzie kupić bilety wstępu? Parkingi, dostępne szlaki

 Majówka 2021 w Bieszczadach. Gdzie kupić bilety wstępu? Parkingi, dostępne szlaki
Autor: Jacek50 /Pixabay.com Majówka 2021 w Bieszczadach. Gdzie kupić bilety wstępu? Parkingi, dostępne szlaki

Majówka w Bieszczadach – jak wyglądają szlaki? Czy leży na nich śnieg? Czy można wyjść w góry? Czy czynne są parkingi w Bieszczadach? Gdzie można kupić bilety wstępu do Bieszczadzkiego Parku Narodowego? To chyba jedne z ważniejszych pytań dla tych, którzy na majówkę wybierają się w Bieszczady. Bieszczadzki Park Narodowy wydał specjalny komunikat w tej sprawie. Przed wyruszeniem na majówkę, warto się z nim zapoznać.

Spis treści

  1. Majówka w Bieszczadach. Co trzeba wiedzieć?
  2. Bieszczady. Gdzie kupić bilety?
  3. Majówka w Bieszczadach. Parkingi

Majówka w Bieszczadach. Co trzeba wiedzieć?

Wybierasz się na majówkę w Bieszczady? Zanim wyjedziesz, przeczytaj najważniejsze informacje: gdzie zaparkować auto? Czy dostępne są szlaki? Gdzie można kupić bilety wstępu? Jakie warunki panują w Bieszczadach? Jak wynika z informacji przekazanych przez BPN, w wielu miejscach wciąż leży jeszcze śnieg, dlatego wybierając się w góry trzeba zadbać o odpowiednie przygotowanie. Szlaki odcinkami są podmokłe i śliskie. Wszystkie szlaki na Połoninę Wetlińską są dostępne, jednak trzeba pamiętać, że w zeszłym roku zmienił się przebieg szlaku żółtego z Przełęczy Wyżnej. Nie ma dostępu do schroniska „Chatka Puchatka”.

Czytaj też: Pogoda na majówkę 2021 w Bieszczadach. Czy będzie padać deszcz na początku maja?

Bieszczady. Gdzie kupić bilety?

Wstęp do Parku jest płatny, opłacić go można w punktach informacyjno-kasowych. Co ważne - płatność możliwa jest tylko gotówką. Jak podaje BPN, na szlakach można spotkać mobilne punkty sprzedaży biletów. Osoby prowadzące sprzedaż są ubrane w kolory parkowe i posiadają identyfikator ze zdjęciem. Można zakupić u nich bilet na szlaki Parku. Bilety można kupić też online przez stronę www.bdpn.eparki.pl . Bilet zakupiony drogą elektroniczną (bilety są imienne) wraz z dowodem tożsamości należy okazać obsłudze punktu informacyjno-kasowego przy wejściu na szlak.

Majówka w Bieszczadach. Parkingi

Gdzie zaparkować auto, przyjeżdżając w Bieszczady?

- Parkowanie pojazdów jest możliwe tylko na naszych parkingach i parkingach gminnych. Zastrzegamy sobie prawo do ograniczania ich pojemności w celu zachowania niezbędnych odstępów i regulowania wielkości ruchu na szlakach pieszych, sanitariaty znajdujące się w pobliżu punktów informacyjno-kasowych udostępniane są bezpłatnie. Przy punktach znajdują się również kosze na opady, są to jedyne miejsca gdzie można pozostawić śmieci. Chcąc dostać się na Tarnicę, w Wołosatem pozostawiamy pojazd na parkingu, w samej osadzie obowiązuje zakaz parkowania, przed punktem informacyjnym też; a dalej jest zakaz wjazdu (możecie dostać mandat). - informuje BPN.

Komunikat w całości przeczytacie na stronie www.bdpn.pl/

Bezpieczna majówka 2021
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE