Makowisko: Piękna Paulina ZGINĘŁA w samochodzie kolegi. Miała 16 lat [NOWE FAKTY]

2020-10-27 16:32 Beata Olejarka

Bezmiar tej tragedii rozdziera serce. Szesnastolatka, która miała całe życie przed sobą, zginęła w mercedesie, który prowadził jej osiemnastoletni kolega, Paweł W. W samochodzie oprócz pięknej nastolatki było trzech młodych chłopaków. Oni ze zdarzenia wyszli bez szwanku. Jej życia nie udało się uratować, chociaż koledzy panicznie próbowali unieść jej ciało, przytulić, tchnąć w nie życie. Nowe fakty w sprawie tragedii w Makowisku.

Była niedziela, tuż po 22.00, kiedy w Makowisku koło Jarosławia rozległ się pisk opon osobowego mercedesa. Potem okoliczni mieszkańcy słyszeli ogromny huk i roztrzaskiwanie hartowanego szkła szyb samochodowych. Potem kolejny głuchy dźwięk upadku. To było ciało pięknej długowłosej blondynki, które wypadło z samochodu.

Zobacz: Makowisko: 16-letnia Paulinka ZGINĘŁA w wypadku. Słowa jej brata ŁAMIĄ SERCE [GALERIA, WIDEO]

Chociaż szesnastolatka była przypięta dolnym pasem, wyleciała z tylnej kanapy kilka metrów przed koziołkujący samochód. Koledzy w szoku podbiegli do jej zakrwawionego ciała. Desperacko krzyczeli do niej, żeby otworzyła oczy, ogarniali jej włosy z twarzy, wycierali krew z czoła. Niestety Paulina już nie oddychała.

16-letnia Paulinka zginęła bo jej kolega pędził jak wariat

Jej życie trysło na zakręcie tuż przed Makowiskami, gdzie mieszkała. Żal, jaki wylał się na tę wieś, jest niewyobrażalny. Piękna nastolatka nie usiadła w poniedziałek przy komputerze do lekcji. Kiedy jej koledzy usiedli przy swoich biurkach z mikrofonami, jej ciało leżało samotnie w kostnicy, okryte białym prześcieradłem, by zaraz zostało pokrojone przez patologa.

Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia, jak doszło do tego tragicznego wypadku. Marta Pętkowska z Prokuratury Okręgowej w Przemyślu poinformowała, że sekcja zwłok Pauliny T. odbyła się w poniedziałek. – Ze wstępnych ustaleń wynika, że śmierć szesnastolatki nastąpiła w wyniku obrażeń głowy. Wszyscy w samochodzie byli trzeźwi, została też pobrana krew do badań na obecność substancji psychoaktywnych. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze pracujący na miejscu zdarzenia, do wypadku doszło przez nadmierną prędkość samochodu, który wypadł z jezdni i koziołkował. Nastolatka siedziała na tylnej kanapie, przypięta dolnym pasem. Jednak siła uderzenia była tak duża, że młoda kobieta wypadła z samochodu. Kierujący prawo jazdy posiadał od pół roku. Zostało wszczęte śledztwo z art 177 KK: Kto, naruszając, chociażby nieumyślnie, zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, powoduje nieumyślnie wypadek, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała, określone w art. 157 § 1 podlega karze pozbawienia wolności do lat trzech – poinformowała Marta Pętkowska.

Brat tragicznie zmarłej nastolatki na swoim profilu w mediach społecznościowych przekazał wieści o pogrzebie Pauliny.

Chciałbym poinformować, że różaniec za moją siostrę odbędzie się dziś, jutro oraz w czwartek o godzinie 18.00 (kaplica w Świętem). Natomiast pogrzeb mojej siostry odbędzie się w piątek o godzinie 12.00 również w kaplicy w Świętem. Równocześnie proszę, żeby w czasie pogrzebu nie wchodzić do kaplicy, lecz ustawić się na terenie cmentarza, ponieważ wynika to z faktu obecnie istniejących obostrzeń. Dziękuję. Pożegnajmy godnie moją siostrę – napisał załamany.

Masz podobny temat? Napisz do autora tekstu: podkarpacie@se.pl.