Rodzinny dramat

Mała Pola chora na SMA opuściła OIOM. Rodzice: "Będziemy walczyć o naszą córeczkę"

2023-02-23 7:34

Historia małej Poli z Białobok (Podkarpackie), która choruje na SMA, poruszyła wiele serc, dzięki czemu udało się uzbierać zawrotną kwotę, 9,5 miliona złotych na najdroższy lek świata. Radość nie trwała jednak długo, ponieważ Pola trafiła do szpitala. Rodzice dziewczynki przekazali najnowsze informacje dotyczące jej zdrowia. Dziecko opuściło OIOM.

Zebranie 9,5 miliona na lek dla chorej na SMA dziewczynki było ogromnym szczęściem dla rodziców i wszystkich osób, które walczyły o każdą złotówkę dla malutkiej Poli. Niestety, niedługo później przyszedł straszny cios. W środę, 25 stycznia 2023, rodzice Poli Matuszek z Białobok zamieścili druzgocący wpis w mediach społecznościowych, z którego wynikało, że Pola zadławiła się i trafiła do szpitala. Zaczęła się walka o życie dziewczynki.

W środę (22 lutego 2023) wieczorem rodzice Poli przekazali najnowsze informacje o stanie zdrowia dziecka.

- Kochani, infekcja, która zaatakowała Polę, na szczęście ustępuje. Polunia opuściła OIOM i została przeniesiona na oddział neurologii. Wiemy już, że po skończeniu antybiotykoterapii Pola dostanie kolejną dawkę nusinersenu (lek na SMA - przyp. red.). Ciężko jest do tego wracać, ciężko o tym myśleć, bo nie tak to miało wyglądać... Ale nie poddamy się i będziemy walczyć o naszą córeczkę. Przed nami intensywna, wielopłaszczyznowa rehabilitacja… Polunia jest całym naszym światem i nie przestajemy wierzyć, że będzie lepiej, ta wiara każdego dnia daje nam nadzieję i motywację, by walczyć z całych sił. Dziękujemy za Waszą ciągłą obecność w życiu naszej Poli. Pola ma najlepszy Team #teamPoli - napisali rodzice dziewczynki.

Udało się zebrać 9,5 mln dla Poli, która walczy z SMA
Sonda
Czy wspierasz internetowe zbiórki?

Jak odzyskać w życiu harmonię? Poznaj zasadę "4 części oddechu"!

Posłuchaj porad Krystyny Mirek i dowiedz się, jak ją stosować!

Listen on Spreaker.