Na Podkarpaciu GRASUJĄ oszuści! Policja apeluje o czujność!

2020-02-21 8:46 AG
Oszuści podszywają się pod firmy kurierskie
Autor: relexahotels/cc0/pixabay Uwaga na fałszywe maile! Oszuści podszywają się pod Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Kilka razy w tygodniu łańcuccy policjanci otrzymują zgłoszenia o próbach wyłudzenia pieniędzy, haseł do kont bankowych czy też danych osobowych. - Bądźmy czujni w kontaktach z nieznajomymi, gdyż pod pretekstem różnych historii oszuści upatrują okazji do swej przestępczej działalności - apelują mundurowi.

W środę po godz. 16 do mieszkanki powiatu łańcuckiego zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Fałszywy funkcjonariusz próbował uzyskać od kobiety hasło i login do jej konta bankowego. Konieczność pozyskania tych danych, mężczyzna tłumaczył zapobiegnięciem kradzieży pieniędzy z konta, których mają dokonać hakerzy. Kobieta nie dała wiary słowom oszusta i zakończyła połączenie.

Także w środę do drzwi kilku mieszkańców Łańcuta, zapukała nieznana im kobieta, która poprosiła o wzięcie udziału w badaniu ankietowym. - Małżeństwo zgodziło się pomóc w przeprowadzeniu ankiety i ją wypełniło oraz podpisało wręczone im dokumenty. Po wyjściu ankieterki zdali sobie jednak sprawę, że przekazali nieznanej im kobiecie swoje dane i sprawę zgłosili na policję - wyjaśnia rzecznik.

Policja po raz kolejny przypomina, aby zachować czujność w rozmowach i spotkaniach z nieznajomymi! 

Niezapomniani - ofiary wypadków samochodowych

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.