POZAR W MUNINIE

i

Autor: PSP Jarosław Pożar w Muninie. Nie udało się uratować drewnianego domu. Cała konstrukcja wraz z wyposażniem doszczętnie spłonęła

Nowy dom rodziny spod Jarosławia doszczętnie spłonął! Stracili cały dorobek życia. Ruszyła internetowa zbiórka

Ta ogromna tragedia rozegrała się w poniedziałkowy wieczór w Muninie. Rodziny, która mieszkała w tym domu nie było w środku. Sąsiedzi zauważyli ogień i wezwali pomoc. Jednak na uratowanie czegokolwiek było już za późno. Cały budynek strawił ogień, ruszyła internetowa zbiórka pieniędzy dla poszkodowanych, którzy zostali bez niczego.

Do dramatu doszło w poniedziałek, 29 listopada, wieczorem. W miejscowości Munina pod Jarosławiem palił się dom.  Strażacy z Jarosławia szczegółowo opisali swoje działania na miejscu pożaru

- Strażacy jadący do  pożaru już z dużej odległości widzieli łunę ognia, ponieważ dom był konstrukcji drewnianej, a ponadto wiał silny porywisty wiatr, więc pożar rozwijał się błyskawicznie.  W chwili przybycia na miejsce zdarzenia cały dom stał już w płomieniach - relacjonuje bryg. Waldemar Czernysz z KP PSP w Jarosławiu.

Na szczęście, nikt nie został poszkodowany podczas pożaru.

- Kierujący Działaniem Ratowniczym  po dokładnym rozpoznaniu ustalił, że wewnątrz budynku nikt nie przebywa i brak jest osób poszkodowanych.  W pierwszej fazie działań podano trzy prądy gaśnicze w obronie na  zagrożony dom jednorodzinny znajdujący się na sąsiedniej posesji. Natomiast w momencie docierania na miejsce akcji kolejnych zastępów podano sześć prądów gaśniczych w natarciu, bezpośrednio na płonący obiekt. Podjęte działania gaśnicze odniosły pożądany skutek - pożar został zlokalizowany, co pozwoliło strażakom na przejście do dogaszania zarzewi ognia i prowadzenia prac rozbiórkowych- opisuje bryg. Waldemar Czernysz.

Zobacz też: Kamila zagryzły pitbulle. Mama chłopca o właścicielu psów: “Nigdy mu nie wybaczę, że przez niego nie żyje moje dziecko”

Dalsza część artykułu poniżej galerii zdjęć z pożaru domu: Munina k. Jarosławia. Nowy dom rodziny spłonął doszczętnie [ZDJĘCIA]

Po ugaszeniu ognia przystąpiono do prac rozbiórkowych. Działania 43 strażaków trwały prawie pięć godzin. Na miejscu obecni byli policjanci, pogotowie energetyczne i pogotowie gazowe.  

Rodzina mieszkająca w tym domu straciła wszytko. O zdarzeniu została powiadomiona Wójt Gminy Jarosław, Zarządzanie Kryzysowe Gminy Jarosław oraz Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Zobacz też: Chmielnik. Mama umierała na oczach trójki dzieci. Potrzebna pomoc dla Oskara, Vanessy i Remigiusza

Munina. Rodzina straciła dom, ruszyła zbiórka w internecie

Lokalna społeczność postanowiła pomóc poszkodowanej rodzinie. Sołtys Muniny Łucja Stochmańska założyła w internecie zrzutkę,  by wesprzeć poszkodowanych

- Swoim nowym domem nie zdążyli nacieszyć się zbyt długo. W wyniku pożaru ich dom spłonął doszczętnie, a rodzina Pana Adama pozostała bez dachu nad głową. Miejsce, które sobie wymarzyli w jednej chwili pochłonął ogień, pozostawiając po sobie jedynie zgliszcza. Całość zebranych w zbiórce środków zostanie przekazana poszkodowanym  na odbudowę ich domu. Będziemy niezmiernie wdzięczni za każdą okazaną pomoc- napisała kobieta.

Celem zbiórki jest 350 tys zł, 1 grudnia na jej koncie było ponad 3 tyś.zł. Rodzina została bez niczego. Liczy się każdy grosz. Zbiórka dostępna jest <<TUTAJ>>.

Czytaj również: Rzeszów. Nie żyje kot Rurek, który utknął w rurze ciepłowniczej. O akcji ratunkowej mówiła cała Polska

Masz podobny temat? Napisz od autora tekstu: podkarpacie@se.pl

Obiecałam Kamilkowi, że osoba odpowiedzialna za jego śmierć odpowie za nią
Sonda
Czy często angażujesz się w akcje charytatywne/zbiórki?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE