Oscary 2020. "Boże Ciało" wśród nominowanych! To ten film był kręcony na Podkarpaciu

2020-01-14 9:17 AG/wk
Kadr z filmu Boże Ciało w reżyserii Jana Komasy
Autor: Aurum Film / Andrzej Wencel Kadr z filmu "Boże Ciało" w reżyserii Jana Komasy

Oscary 2020. Ogromny sukces polskiego filmu! "Boże Ciało", dzieło Jana Komasy zostało nominowane do nagrody dla najlepszego "filmu międzynarodowego". Przypomnijmy, że film był kręcony między innymi na Podkarpaciu. Gala wręczenia najważniejszych nagród w przemyśle filmowym już 10 lutego!

Ta wiadomość z pewnością ucieszyła wszystkich miłośników polskiego kina! Wczoraj zostały ogłoszone nominacje do najważniejszych nagród filmowych - Oscarów. Nominacje - jak zawsze - przyznane zostaną w 24 kategoriach. Nie zabrakło polskiego akcentu! W tym roku na liście znalazł się film "Boże ciało" Jana Komasy, który powalczy o nagrodę w kategorii film międzynarodowy.

Przypomnijmy, że część zdjęć do filmu nakręcona została w podkarpackich Jaśliskach. Jak podkreślał podczas rzeszowskiej premiery reżyser Jan Komasa, Beskid Niski jest mało znany w polskim kinie, i mało "ograny". - Nasz scenograf Marek Zawierucha robił tu w Jaśliskach także film „Twarz” Małgorzaty Szumowskiej. Mamy świetny teren, zapomnijcie o Mazurach. Przyjechaliśmy tutaj i się zakochaliśmy - mówił.

Historia oparta jest na prawdziwych wydarzeniach i jak podkreśla reżyser, mogła wydarzyć się wszędzie. Zwłaszcza, że przypadki „przebierania się za księdza” odnotowywane są nie tylko w Polsce, ale również w różnych częściach świata.

RZESZÓW: Pełna sala na premierze „Bożego Ciała”! [FOTO, WIDEO]

Światowa premiera "Bożego Ciała" miała miejsce 29 sierpnia, do polskich kin film ten zawitał 11 października 2019 roku.