Tragiczna śmierć 18-latki

Piękna Paulina zginęła w tragicznym wypadku. Widok jej grobu sprawia, że serce pęka [WIDEO, GALERIA]

2022-12-10 5:00

Autem, które prowadził niedoświadczony kierowca, podróżowały cztery młode osoby. Nagle 20-latek stracił panowanie nad samochodem i spowodował wypadek. W tragicznym zdarzeniu zginęła mieszkanka Ujeznej, Paulina (18 l.+). Ofiara wypadku wymknęła się z domu, mimo nałożonej kwarantanny w związku z pandemią koronawirusa. Rok po tym zdarzeniu zimna nagrobna płyta na mogile nastolatki przypomina, jak kruche jest życie.

Przypomnijmy, do tragicznego wypadku doszło w Rozborzu (woj. podkarpackie). W piątkowy wieczór (10 grudnia 2021) 20-latek kierujący skodą, Jakub S., pędził przez okoliczne wioski i najprawdopodobniej stracił panowanie nad pojazdem. Wjechał do rowu i uderzył w skarpę. Autem podróżowały cztery osoby: kierowca i trzy pasażerki: siostry Paulina M., Izabela M. oraz ich koleżanka, Dominika Ch. Auto roztrzaskało się przy drodze.

W zdarzeniu ranne zostały trzy osoby, które trafiły do szpitala. Dwie pasażerki, 18- i 19-latka, po udzielonej pomocy medycznej, wróciły do domów. Trzecia z pasażerek, 18-letnia mieszkanka powiatu przeworskiego, doznała poważnego urazu głowy i w stanie nieprzytomnym została przewieziona do szpitala. Kierujący pojazdem marki Skoda 20-latek był trzeźwy. Nie odniósł poważnych obrażeń- informowała tuż po tragedii Justyna Urban z KPP Przeworsk.

Tydzień po tym strasznym zdarzeniu, 17 grudnia w szpitalu zmarła Paulina M. Policja potwierdziła wówczas, że dwie dziewczyny, które uczestniczyły w tym zdarzeniu, miały nałożoną kwarantannę i nie powinny wychodzić z domu. Jedną z nich była młodziutka ofiara tego tragicznego wypadku. Rodzina pożegnała 18-letnią Paulinę tuż przed świętami Bożego Narodzenia. 22 grudnia odbył się pogrzeb nastolatki.

Kierowca usłyszał wyrok

Przeworska policja od początku śledztwa wskazywała, że Jakub S. nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, po czym uderzył w skarpę. 26 maja 2022 roku akt oskarżenia przeciwko 20-latkowi do sądu skierowała prokuratura. 6 września 2022 roku Jakub S. usłyszał wyrok: 1 rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata, zakaz prowadzenia pojazdów przez rok, nadzór kuratora na okres trwania "zawieszenia" wyroku. Młody kierowca miał też zapłacić po 5 tys. zł dla każdego z rodziców zmarłej nastolatki.

Rocznica tragicznej śmierci Pauliny

Rok po tych tragicznych zdarzeniach, które na zawsze zmieniły życie tych młodych ludzi i ich rodzin, grób Paulin M. z największą ascetyczną surowością przypomina o błędach, które popełnili młodzi ludzie, a przyszło za nie zapłacić najwyższą cenę.

Pusty grób 18-letniej Pauliny, która zginęła w Rozborzu
Sonda
Czy boisz się śmierci?