Tragedia

Piotr zginął kilkaset metrów od domu. Wjechał w niego pijany kierowca w BMW [ZDJĘCIA, WIDEO]

2023-06-21 9:41

Bliscy pożegnali tragicznie zmarłego Piotra Ł. (31 l. ) mieszkańca wsi Wacławice pod Przemyślem, który zginął po tym, jak pijany Tomasz N.(42 l.) mieszkaniec tej samej miejscowości rzucił się do ucieczki przed policją. Nieodpowiedzialny kierowca śmiertelnie potrącił rowerzystę i nawet się nie zatrzymał! Potem rozbił swoje auto o zaparkowany na prywatnym podjeździe samochód i wybiegł ze swojego BMW. Po pieszej ucieczce został zatrzymany przez policję.

Do tych potwornych zdarzeń doszło 13 czerwca 20223 roku. Wszystko zaczęło się, gdy policjanci pełniący rutynową służbę w okolicach wsi Olszynka pod Przemyślem zauważyli pod sklepem mężczyznę, który według ich oceny mógł być po spożyciu alkoholu i wsiadał do samochodu. Funkcjonariusze natychmiast podjęli próbę zatrzymania BMW, dając czytelne znaki kierowcy. Ten je zignorował i zaczął uciekać. To był szalony rajd. Policjanci kontynuowali pościg za kierowcą, który ignorował wszelakie nakazy zatrzymania się. Na terenie wsi Olszynka, na łuku drogi mężczyzna stracił panowanie i uderzył w prawidłowo jadącego rowerzystę. Ten zginął na miejscu.

Bliscy pożegnali Piotra

Na rowerze z pobliskiego sklepu do domu wracał Piotr Ł. (31 l.). Do domu miał niespełna kilkaset metrów. Mężczyzna mieszkał z ojcem. Ta tragedia wpłynęła na całą rodzinę Piotra. Jego rodzeństwo nie mogło pogodzić się z myślą, że młody mężczyzna nigdy nie wrócił ze sklepu, do którego jeździł tysiące razy. Bliscy pożegnali Piotra 17 czerwca. 31-latek spoczął na cmentarzu w rodzinnej miejscowości. Jego mogiłę zasypały białe kwiaty od rodziny i przyjaciół, pogrążonych w żałobie.

Tomasz N.(42 l.) znany w Wacławicach lakiernik uciekając przed policją swoim BMW miał 2 promile alkoholu we krwi. Po zatrzymaniu, trafił do aresztu. Odpowie za spowodowanie wypadku komunikacyjnego ze skutkiem śmiertelnym pod wpływem alkoholu, za co może mu grozić nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Bliscy pożegnali Piotrka, który zginął przez pijaka w BMW
Sonda
Czujesz się bezpiecznie w swojej okolicy?