Pochowają szczątki dzieci martwo urodzonych. Wyjątkowy pogrzeb w Rzeszowie

2021-10-14 7:55
Pochowają szczątki dzieci martwo urodzonych. Wyjątkowy pogrzeb w Rzeszowie
Autor: pasja1000/pixabay.com Pochowają szczątki dzieci martwo urodzonych. Wyjątkowy pogrzeb w Rzeszowie

W piątek, 15 października w Rzeszowie odbędzie się nietypowy pogrzeb. Na Cmentarzu Wilkowyja pochowają szczątki dzieci utraconych.

W piątek, 15 października na Cmentarzu Wilkowyja w Rzeszowie odbędzie się pogrzeb dzieci utraconych czyli dzieci martwo urodzonych, które zmarły na skutek poronienia. Uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 17.00 w kaplicy cmentarnej. Na cmentarzu Wilkowyja znajduje się symboliczny grób, w którym chowane są dzieci martwo urodzone, a które nie zostały pochowane przez rodziców, pozostawione w szpitalu.

Zwykle pogrzeby dzieci utraconych odbywają się w Rzeszowie dwa razy w roku, 15 października z okazji Światowego Dnia Dziecka Utraconego oraz 25 marca z okazji Dnia Świętości Życia.

W dzień Światowego Dnia Dziecka Utraconego w wielu miastach odbędą się podobne uroczystości. Organizowane są msze w intencji zmarłych dzieci oraz ich rodziców. Dzień Dziecka Utraconego obchodzony jest na świecie od 1988 roku, a w Polsce od 2004 roku.

Zobacz również:

Grób matki z Kopek, która zamordowała swoje dzieci, żeby nie oddać ich ojcu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE