Podkarpaccy Strażnicy Graniczni oddali krew! Teraz bardzo jej brakuje [ZDJĘCIA, WIDEO]

2020-05-22 17:08 AP/BIOSG
Podkarpaccy Strażnicy Graniczni oddali krew! Teraz bardzo jej brakuje [ZDJĘCIA, WIDEO]
Autor: BIOSG Strażnicy Graniczni oddali krew

21 maja do komendy BiOSG w Przemyślu przyjechał mobilny ambulans do poboru krwi z RCKiK w Rzeszowie. Inicjatorem akcji był Klub HDK PCK „VITA” działający przy Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej. Strażnicy Graniczni pokazali, jak wielkie mają serca i oddali krew.

Podkarpaccy strażnicy graniczni świadomi znacznych niedoborów krwi wynikających zwłaszcza z aktualnie panującej w kraju sytuacji epidemicznej nie po raz pierwszy pokazali siłę mobilizacji i licznie zjawili się w punkcie poboru. Już od kilku lat z okazji swojego święta, funkcjonariusze oraz pracownicy Straży Granicznej z Podkarpacia włączają się w akcję pomocy potrzebującym. Zbiórka krwi wpisuje się również w ogólnopolską akcję "Na Straży Życia" objętą honorowym patronatem Komendanta Głównego SG.

W trakcie akcji 24 honorowych krwiodawców, w tym kadra kierownicza oddziału oraz rodziny funkcjonariuszy i pracowników oddało łącznie 10,8 litrów krwi. Zbiórkę krwi prowadzono w bardzo dobrej atmosferze przy drobiazgowym zachowaniu wszystkich wymogów bezpieczeństwa. Przed wejściem do ambulansu została wdrożona specjalna procedura m.in. prowadzono dezynfekcję rąk i mierzono temperaturę.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj