Mama i synek spoczęli we wspólnej mogile

Podkarpackie. Miała zostać mamą, odebrała sobie życie. Razem z synkiem Jasiem spoczęli we wspólnym grobie

2022-10-16 5:00

To, co się wydarzyło w gminie Zarzecze pod Przeworskiem rozdziera serce. 31-letnia kobieta, młodziutka żona i przyszła mama postanowiła podjąć straszną decyzję. Joanna H. z niewiadomych przyczyn powiesiła się w swoim rodzinnym domu. Kobieta zdecydowała się odebrać sobie życie, będąc w ósmym miesiącu ciąży! Chociaż lekarze zrobili wszystko co w ich mocy życia ani matki, ani dziecka nie udało się uratować.

Od tej potwornej tragedii minął rok. Jednak mieszkańcy malutkiej wsi w gminie Zarzecze na Podkarpaciu do dzisiaj nie potrafią zrozumieć, co stało się w życiu pięknej Joanny, która miała niebawem zostać mamą, że zdecydowała się na taki straszny krok.

Kobieta mieszkała za granicą z mężem. Kilka lat temu brali ślub,. Do Polski mieli wrócić pod koniec 2020 roku. Sąsiedzi kobiety twierdzili, że para kupiła mieszkanie w Rzeszowie. Wszystko miało być pięknie. Wspólny dom, dziecko. Jednak coś w życiu Joanny nie dawało jej szczęścia. Chociaż 31-latka cały czas się uśmiechała, to jej duszę rozdzierał żal. Trapił ją problem, który przerósł młodą kobietę.

Była w tak fatalnym stanie psychicznym, że 31.08.2021. tuż przed godz. 9.00 postanowiła odebrać sobie życie przez powieszenie się w zaciszu domowym. Wezwana na miejsce pomoc medyczna oraz policja natychmiast udzieliła pomocy Joannie. Kobieta została zabrana do przeworskiego szpitala, gdzie natychmiast zrobiono jej cesarkę. Stan kobiety oraz chłopca, który tego dnia przyszedł na świat od początku był bardzo ciężki.

Podkarpackie. Mama i synek spoczęli we wspólnym grobie

Niestety, pomimo wysilonych starań lekarzy z Przeworska i z Rzeszowa, gdzie noworodek walczył o życie, nie udało się uratować ani kobiety, ani jej dziecka. Najpierw walkę o życie przegrał malutki chłopiec, który zmarł 7 września, kilka dni po nim 12 września zmarła jego mama. Najpierw matka i synek leżeli w osobnych grobach w dwóch oddalonych od siebie częściach malutkiego wiejskiego cmentarza. Teraz rodzina zdecydowała się pochować wspólnie maluszka i jego mamę. Oboje spoczywają w jednym grobie. Na ich mogile stoją figurki białych aniołków, które przypominają o tej potwornej tragedii.

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

  •     Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży:  116 111
  •     Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  •     Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  •     Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  •     Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
  •     pokonackryzys.pl

W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.

Matka spoczęła w grobie razem z synkiem
Sonda
Czy boisz się śmierci?