zdj. ilustracyjne

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne

Podkarpackie. Sześć osób oskarżonych za uprawę marihuany i posiadanie substancji psychotropowych

2022-06-28 9:04

Do Sądu Rejonowego w Jarosławiu trafił akt oskarżenia przeciwko sześciu osobom, za uprawę konopi innych niż włókniste, posiadanie znacznych ilości środków odurzających w postaci marihuany oraz znacznych ilości substancji psychotropowych w postaci mefedronu i klefedronu.

Jak wynika z informacji przekazanych przez Prokuraturę Krajową, podczas przeszukania pomieszczeń w domu oskarżonych Andrzeja B. i Kacpra B. w miejscowości Szówsko (woj. podkarpackie), znaleziono 12 kilogramów marihuany oraz substancje psychotropowe w postaci klefedronu ( 4-CMC).

W sprawie oskarżono sześć osób, natomiast wobec trzech oskarżonych w tym Eryka L. Andrzeja B. i Kacpra B. na wniosek prokuratora wciąż stosowany jest środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Zobacz też: Pociągi wróciły w Bieszczady. Po 12 latach przerwy

Wszyscy oskarżeni przyznali się do popełnienia zarzucanych im przestępstw oraz złożyli wyjaśnienia. Grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

- Prokurator Podkarpackiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie zarzucił oskarżonym posiadanie znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych oraz uprawę marihuany kwalifikowane z art. 62 ust. 2 oraz 63 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii - podaje Prokuratura Krajowa.

Zobacz też: Łopuszka Wielka. Cała wieś płacze po tym, jak policja zamknęła młodych bimbrowników "To był bimberek prima sort!" [WIDEO, GALERIA]

Nielegalna bimbrownia warta majątek
Sonda
Czy marihuana w Polsce powinna być legalna?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE