Podkarpackie. Trudne warunki na drogach! Alert przed oblodzeniem 20.01.2022

i

Autor: czytelnik Podkarpackie. Trudne warunki na drogach! Alert przed oblodzeniem 20.01.2022

Podkarpackie. Trudne warunki na drogach! Alert przed oblodzeniem 20.01.2022

2022-01-20 12:50

Na drogach Podkarpacia panują trudne warunki do jazdy. Droga Wojewódzka 986 w miejscowości Wiśniowa została zablokowana w jednym kierunku przez tiry. Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność. Synoptycy IMGW wydali ostrzeżenie dla całego Podkarpacia przed oblodzeniem, alert obowiązuje w czwartek, 20.01.2022.

W czwartek, 20.01.2022 szczególnie na lokalnych drogach panują trudne warunki do jazdy. Jezdnie miejscami są oblodzone, śliskie. Droga Wojewódzka 986 około godz. 12.00 w miejscowości Wiśniowa została zablokowana w jednym kierunku przez tiry. Kierowcy powinni zachować dziś szczególną ostrożność podczas jazdy.

Od godziny 5.00 rano służby odpowiedzialne za zimowe utrzymanie dróg pracują na ulicach Rzeszowa. Na popołudnie zapowiadane są dalsze opady śniegu i spadek temperatury.

- Między godziną 5.00 a 8.00 rano na ulicach pracowało 12 naszych posypywarek. W tym czasie posypaliśmy wszystkie ulice I, II i III standardu. Pługi na razie pozostają w gotowości do wyjazdu, póki co opady śniegu nie są na tyle intensywne, aby potrzebna była interwencja tych pojazdów - mówi Sławomir Progorowicz, prezes MPGK Rzeszów.

Po godz. 12 na ulice Rzeszowa posypywarki wyjada kolejny raz. Z prognoz pogody wynika, że popołudniu w Rzeszowie będzie dalej padać śnieg, a temperatury spadną.

- Wszystkie nasze pojazdy są gotowe do wyjazdu. Będziemy reagować adekwatnie do sytuacji i postaramy się sprawnie i szybko walczyć ze skutkami zimowej aury. Jak zwykle podczas takiej pogody prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach – mówi Sławomir Progorowicz.

Polecamy: Windy: Aplikacja z radarem pogodowym. Jak korzystać z Windy?

IMGW wydało alerty dla Podkarpacia

Przypominamy, że synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia w trzystopniowej przed oblodzeniem, które objęło całe województwo podkarpackie. Alert obowiązuje do godz. 17.00.

- Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura powietrza obniży się do około -3°C, w rejonach podgórskich do -5°C, temperatura minimalna przy gruncie około -4°C, w rejonach podgórskich -6°C – informują synoptycy.

W czwartek (20.01.2022) obowiązuje również alert RCB. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed trudnymi warunkami na drogach i przerwami w dostawie prądu.

Trudne warunki na podkarpackich drogach
Burza śnieżna w Zagórzu
Sonda
Czy na polskich drogach czujesz się bezpiecznie?