Podkarpackie. Zboczeniec chciał seksu z 13-latką! Składał obleśne propozycje. Na koniec…

Podkarpackie. Zboczeniec chciał seksu z 13-latką! Składał obleśne propozycje. Na koniec…
Autor: Pixabay/rotkvica0

Zboczeniec chciał seksu z 13-latką! Składał obleśne propozycje, ale nie spodziewał się takiego finału. Okazało się, że po drugiej stronie ekranu nie siedzi dziecko, ale… dorosły mężczyzna. Na dodatek zawiadomił policję, która zajęła się 39-latkiem. – Zaproponował spotkanie tylko we dwoje, składał też propozycje seksualne, w tym poddania się innej czynności seksualnej – relacjonują tarnobrzescy policjanci. To oni zostali zaalarmowani przez zaniepokojonego internautę. Okazało się, że sprawa wykracza nawet poza granice Podkarpacia. 39-latek, który chciał seksu z 13-latką, to mieszkaniec powiatu sandomierskiego (woj. świętokrzyskie). Jaką karę poniesie?

Zboczeniec chciał seksu z 13-latką, ale nie spodziewał się, że koresponduje z… dorosłym mężczyzną. Nie na taki finał liczył, składając obleśne propozycje. Od początku swojej aktywności w sieci było jasne, że interesują go dzieci! Mieszkaniec powiatu sandomierskiego (woj. świętokrzyskie) wpadł w ręce policji. Jaką karę powinien ponieść?!

Jak podaje PAP, mężczyzna usłyszał już zarzut składania propozycji seksualnych 13-letniej dziewczynce. 39-latek był przekonany, że koresponduje z dzieckiem, a w rzeczywistości był to dorosły mężczyzna. W ubiegłym tygodniu internauta zawiadomił policję, że na jednym z internetowych czatów pewien mężczyzna szuka kontaktu z nieletnimi dziewczynkami.

Zobacz też: Koronawirus w Polsce: 21.04.2021. Ile jest dzisiaj nowych zakażeń? Sytuacja na Podkarpaciu

Zboczeniec chciał seksu z 13-latką! Wpadł w pułapkę

39-letni mężczyzna wpadł w pułapkę zastawioną przez czujnego użytkownika sieci. – Internauta chciał sprawdzić, jakie intencje ma ten mężczyzna, dlatego podając się za 13-latkę, zaczął z nim korespondować – wyjawiła podinsp. Jędrzejewska-Wrona, oficer prasowy tarnobrzeskiej policji. Najpierw kontakty prowadzone były na portalu, a później korespondencja przeniosła się na telefon – zaczęli pisać do siebie SMS-y.

Mężczyzna, myśląc, że rozmawia z 13-letnią dziewczynką, zaczął składać jej propozycje nawiązania bliższych kontaktów. Zaproponował spotkanie tylko we dwoje, składał też propozycje seksualne, w tym poddania się innej czynności seksualnej – informuje policjantka.

Chciał seksu z 13-latką. Liczył na inny finał

Cała korespondencja między 39-letnim mieszkańcem powiatu sandomierskiego (woj. świętokrzyskie) a rzekomą 13-latką, znalazła się pod nadzorem policji. Mężczyzna został zatrzymany w miniony piątek – informuje Polska Agencja Prasowa.

Nie krył zaskoczenia, gdy okazało się, że jest zatrzymany. Policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego przedstawili 39-latkowi zarzut popełnienia przestępstwa składania propozycji seksualnych małoletniej poniżej 15 roku życia – zaznaczyła podinsp. Jędrzejewska-Wrona.

39-latek stanie przed sądem

Prokuratura zastosowała wobec 39-letniego podejrzanego dozór policji oraz zakaz kontaktowania się i zbliżania się do małoletnich poniżej 15 roku życia. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do dwóch lat – podaje PAP.

Art. 200 a paragraf 2 Kodeksu karnego mówi: kto za pośrednictwem systemu teleinformatycznego lub sieci telekomunikacyjnej małoletniemu poniżej lat 15 składa propozycję obcowania płciowego, poddania się lub wykonania innej czynności seksualnej, lub udziału w produkowaniu, lub utrwalaniu treści pornograficznych i zmierza do jej realizacji, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch.

Super Raport 21.04 (Goście: Bogdan Zdrojewski - senator PO, Mirosław Suchoń - Polska 2050), Sedno Sprawy: Krzysztof Sobolewski - PiS
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE