Pogoda na dziś: Co mówią prognozy IMGW? Prognoza pogody dla Polski, 23 lipca

2021-07-23 7:02
Pogoda na: 23.07.2021. Co mówią prognozy IMGW? Prognoza pogody dla Polski
Autor: Pixabay.com Pogoda na: 23.07.2021. Co mówią prognozy IMGW? Prognoza pogody dla Polski

Pogoda na dziś (23.07.2021) dla Polski. Synoptycy IMGW przygotowujący prognozę pogody dla Polski mówią o umiarkowanym zachmurzeniu i opadach deszczu w piątek, 23 lipca. Lepiej mieć przy sobie parasol. Termometry będą wskazywały maksymalnie do 26°C. Według prognozy pogody dla Polski opracowanej przez IMGW piątek będzie kolejnym dniem odpoczynku od upałów i burz.

Pogoda na dziś, 23.07.2021: pochmurno z przelotnymi opadami deszczu

Jaka będzie pogoda w piątek, 23 lipca?

Pogoda na dziś (23.07.2021) to kolejny dzień, który przyniesie zachmurzenie, ale według synoptyków IMGW będzie ono małe i umiarkowane. To będzie dzień, który nie powinien przynieść żadnych szkód w Polsce, jeśli chodzi o pogodę. Na piątek nie wydano jak na razie żadnych ostrzeżeń meteorologicznych. Pomimo małego zachmurzenia, na ogół dzień będzie pogodny. Trzeba jednak pamiętać, żeby zabrać ze sobą parasol, bo w piątek należy spodziewać się też przelotnego opadu deszczu.  Jakie są najnowsze prognozy?

- W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, gdzieniegdzie duże z przelotnymi opadami deszczu, zwłaszcza na wschodzie i południu kraju. - informuje IMGW. - Wiatr słaby, na południu zmienny, poza tym zachodni i północno-zachodni. - czytamy w prognozie pogody dla Polski.

Prognoza pogody. Temperatura 23.07.2021

Jaka będzie temperatura w piątek, 23 lipca?

Temperatury, jakie są prognozowane na piątek również nie powinny nam zaszkodzić. Nie będzie upałów. IMGW podaje, że temperatura maksymalna, jakiej możemy się spodziewać w piątek wyniesie od 22°C do 26°C. - Nieco chłodniej na obszarach podgórskich Karpat, około 20°C. - wynika z analiz ekspertów z IMGW. W nocy z piątku na sobotę również powinniśmy się spodziewać zachmurzenia. Uwaga kierowcy! W nocy mogą wystąpić mgły. - Na wschodnim wybrzeżu i Pomorzu miejscami mgły ograniczające widzialność do 500 m. Temperatura minimalna od 12°C do 16°C, na obszarach podgórskich około 11°C. Wiatr przeważnie słaby, zmienny. - podaje IMGW.

Zobacz koniecznie: QUIZ. Dzieci znają odpowiedzi na te pytania, a Ty? 50 proc. to minimum, żeby móc spojrzeć sobie w twarz!

Piękna pogoda zachęciła do spacerów. Tłumy w Myślęcinku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE