Pogoda na dziś, 30 lipca. Burze i grad! Alarm meteo w kraju

2021-07-30 8:20
Burza z piorunami - zdjęcie ilustracyjne
Autor: Pixabay.com Pogoda na piątek, 30.07.2021: Burze i grad! Pogoda nie odpuszcza

Pogoda na dziś (29.07.2021) dla Polski nie zachwyca - będzie pochmurno. Niestety, według prognoz synoptyków z IMGW w piątek mogą przejść burze, a dodatkowo może spaść grad. Gdzie będzie najgorzej? Szczegółowa prognoza pogody dla Polski na piątek na se.pl poniżej.

Pogoda na dziś, 30.07.2021: Burze i grad! Pogoda nie odpuszcza

Jaka będzie pogoda w piątek, 30 lipca?

Pogoda na dziś (30.07.2021) zdecydowanie nie zachwyca. Oprócz chmur, które mogą się pojawić nad Polską (lepiej wziąć ze sobą parasol!), dodatkowo jeszcze w Małopolsce, na Podkarpaciu i południu Lubelszczyzny miejscami także burze, a nawet grad. - W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, na południu i wschodzie wzrastające do dużego, aż do wystąpienia po południu przelotnych opadów deszczu. W Małopolsce, na Podkarpaciu i południu Lubelszczyzny miejscami także burze, którym może towarzyszyć grad. W czasie burz prognozowana wysokość opadów do 15 mm. - czytamy w serwisie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Prognoza pogody dla Polski. Temperatura 30.07.2021

Jaka będzie temperatura w czwartek, 30 lipca?

W piątek upałów nie będzie, ale będzie ciepło. Termometry wskażą do 28°C. Jak wynika z informacji przekazanych przez IMGW, Temperatura maksymalna od 23°C, 25°C na północy i zachodzie do 26°C, 28°C na południu i wschodzie. W obszarach podgórskich Karpat od 22°C do 25°C.

- Wiatr przeważnie umiarkowany, porywisty, nad morzem także dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W czasie burz wiatr w porywach do 70 km/h, wysoko w górach do 65 km/h. - podaje IMGW.

Zobacz też: Polskie rekordy ciepła. Skwar i spiekota to mało powiedziane. Było jak w pogodowym piekle. Kliknij tutaj lub w zdjęcie, a przejdziesz do rekordów pogodowych:

Burza w Łodzi. Poranne oberwanie chmury nad miastem. Rozlewiska na ulicach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE