Pogodowy armagedon na Podkarpaciu [WIDEO, GALERIA]

2022-01-20 15:17
POGODA ZIMA
Autor: Beata Olejarka

W czwartek (20/01/2022) nad Podkarpaciem w kilka minut zebrały się czarne chmury z których mieliśmy potężną śnieżycę, której towarzyszyła zawieja, grzmoty, na ziemie spadały błyskawice, a kierowcy narzekali na warunki drogowe.

Zima nie odpuszcza. Na i tak już oblodzone nawierzchnie drogowe w czwartek popołudniu spadł śnieg. Mieszkańcy Podkarpacia w styczniu  byli świadkami niezwykłych zjawisk meteorologicznych takich jak grzmoty i błyskawice. Ponadto silnie wiejący wiatr powodowała zawieje i bardzo utrudniał warunki na drogach, oraz pieszym, którzy byli zaskoczeni nagłą zmianą pogody. To najgorsze załamane pogodowe trwało kilkanaście minut, ale biorąc pod uwagę, że w naszym regionie temperatura obecnie jest równa zeru śnieg i lód zostaną z nami na dłużej.

Załamanie pogody na Podkarpaciu przyszło w kilka minut

Pogarszające się warunki drogowe wymagają od kierowców większej ostrożności i wzmożonej koncentracji. Śliska nawierzchnia, mgły, opady śniegu powodują, że kierowcy powinni zdjąć nogę z gazu. W takich warunkach widoczność spada, a droga hamowania znacznie się wydłuża. Dlatego tak ważne jest, aby dostosować prędkość do panujących warunków i sprawdzić stan techniczny swojego samochodu. Zmiana opon na zimowe, kontrola stanu wycieraczek, świateł oraz układu hamulcowego to podstawowe czynności, jakie powinni wykonać kierowcy. Przypominamy też o obowiązku używania elementów odblaskowych przez pieszych poruszających się drogami poza obszarem zabudowanym - używanie elementów odblaskowych poprawia widoczność, a tym samym bezpieczeństwo.

Masz podobny temat? Napisz do autora tekstu: podkarpacie@se.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE