Porwanie dla okupu na Podkarpaciu. Potężna akcja policji

i

Autor: CBŚP Porwanie dla okupu na Podkarpaciu. Potężna akcja policji

Porwanie dla okupu na Podkarpaciu. Potężna akcja policji [WIDEO]

2021-12-29 8:09

Sceny jak z filmu akcji na Podkarpaciu. Grupa przestępców przygotowywała się do porwania przedsiębiorcy dla okupu – informuje policja. Potężna akcja CBŚP powstrzymała plany przestępców. Antyterroryści zatrzymali podejrzanych, którzy już szykowali się do porwania – obserwowali cel, zdobyli broń i… policyjne mundury. Zobacz nagranie wideo!

Ich plan był prosty – jak przekonują funkcjonariusze CBŚP – członkowie gangu chcieli uprowadzić przedsiębiorcę z Podkarpacia. Później za jego życie i uwolnienie żądaliby pieniędzy. Porwanie dla okupu, jak w filmie akcji! Tyle tylko, że ta historia nie jest kinową fikcją. Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali porywaczy, którzy już byli gotowi do akcji: mieli plany, broń i… elementy policyjnych mundurów.

Przeczytaj także: Porwał się dla sześciu milionów złotych. Przerażeni rodzice nie wiedzieli co robić

– Przyszła ofiara była obserwowana, przygotowywano już akcesoria, które miały być użyte do popełnienia przestępstwa. Do sprawy zatrzymano pięć osób, w tym Tadeusza S., który był poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności w innej sprawie – informuje podinsp. Iwona Jurkiewicz, rzecznik prasowy CBŚP.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji nie zdradzają wszystkich szczegółów potężnej akcji wymierzonej w niedoszłych porywaczy. Wiemy, że ich ofiarą miał być biznesmen z Podkarpacia, a zatrzymań członków zorganizowanej grupy przestępczej, która planowała akcję, dokonano nie tylko w woj. podkarpackim, ale też na Lubelszczyźnie i Mazowszu.

Zobacz też: Ciągnął 23-latkę na sznurze za samochodem. Zgroza w Rozwadowie!

Gang planował porwanie przedsiębiorcy. – Cel tego przestępstwa miał być jeden – zdobyć okup. Aby to osiągnąć, na terenie Podkarpacia obserwowano miejsce zamieszkania potencjalnego pokrzywdzonego. Z zebranego materiału wynikało, że do planowanego przestępstwa zamierzano wykorzystać posiadaną już broń palną i elementy umundurowania policyjnego – relacjonuje rzeczniczka CBŚP.

Sprawdź to: Jasnowidz Jackowski miał wstrząsającą wizję na 2022 rok! Polacy będą uciekać ze swoich domów. Co nam grozi?!

Porwanie dla okupu na Podkarpaciu. Potężna akcja policji

Policjanci ustalili, gdzie przyczaili się porywacze i weszli do ich domów i mieszkań. W akcji brali udział mundurowi z kilku województw, wspierani przez funkcjonariuszy Straży Granicznej. Na Lubelszczyźnie w ręce CBŚP wpadł Tadeusz S., poszukiwany i skazany już wcześniej w innej sprawie. To właśnie w jego samochodzie funkcjonariusze znaleźli „elementy policyjnego umundurowania”, czyli koszulkę z napisem „policja”.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty kierowania lub działania w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu uprowadzenie osoby. – Decyzją Sądu Rejonowego w Rzeszowie czworo podejrzanych mężczyzn zostało tymczasowo aresztowanych na okres trzech miesięcy – informuje Jurkiewicz. Piąta zatrzymana osoba to kobieta, która nie została aresztowana.

Gangiem porywaczy miał kierować 27-letni mieszkaniec województwa lubelskiego, Daniel P. Sprawa, jak przyznają śledczy, może mieć charakter rozwojowy.

Porwanie dla okupu na Podkarpaciu. Potężna akcja policji

i

Autor: CBŚP Porwanie dla okupu na Podkarpaciu. Potężna akcja policji
Sonda
Jak oceniasz pracę policji w Polsce?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki