Pożar w Bieszczadach. Ośrodek wypoczynkowy stanął w płomieniach

i

Autor: Pixabay Pożar w Bieszczadach. Ośrodek wypoczynkowy stanął w płomieniach

STRAŻACY UTKNĘLI W GÓRACH

Pożar w Bieszczadach. Ośrodek wypoczynkowy stanął w płomieniach

2023-11-29 10:06

W Bieszczadach wybuchł pożar ośrodka wypoczynkowego! Prze trudne warunki pogodowe w górach strażacy z Podkarpacia mieli ogromny problem, żeby dostać się na miejsce i ugasić ogień, który zaczął się od sali kinowej. Pomimo utrudnień i po długich godzinach pożar w bieszczadzkim ośrodku udało się pokonać. Czy były ofiary?

Podkarpacie. Pożar w Bieszczadach ledwo udało się opanować

Pożar wybuchł około godzinny 15 we wtorek 28 listopada w jednym z ośrodków wypoczynkowych w Bieszczadach na Podkarpaciu. - Pożar wybuchł w sali kinowej ośrodka wypoczynkowego, nie mam informacji na temat strat. W zdarzeniu nie było osób poszkodowanych - powiedział TVN-owi dyżurny Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Lesku. Na miejsce pożaru, do miejscowości Solina, zostało wezwanych kilka jednostek straży pożarnej. 

Służby miały jednak niemały problem z dostaniem się na miejsce pożaru w Bieszczadach. - Na miejsce zadysponowane zostały trzy zastępy Państwowej Straży Pożarnej oraz cztery zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z powiatu leskiego. Niestety, ze względu na opady śniegu i umiejscowienie ośrodka w terenie górzysto-leśnym, w tej chwili na miejsce dotarł dopiero jeden zastęp - dodał na łamach portalu kapitan Marek Wdowin, oficer prasowy straży pożarnej w Lesku. 

Właściciel płonącego ośrodka w Bieszczadach zgłosił ogromne kłęby dymu, które uniemożliwiły jemu oraz jego pracownikom samodzielne ugaszenie pożaru przed przybyciem strażaków. Nie mogli dostać się do pomieszczenia kinowego, w którym według doniesień były składowane różne przedmiotu.

Zima na Podkarpacie przyszła już w listopadzie

Quiz o Bieszczadach. Sprawdź swoją wiedzą na temat najwyższych podkarpackich gór

Pytanie 1 z 7
W którym roku został utworzony Bieszczadzki Park Narodowy?