Przemyśl. SZOK Radny chciał skatowania człowieka kijem bejsbolowym za 500 zł!? [GALERIA]

2021-04-09 15:06

Zgroza! Trzech napastników miało skatować swoją ofiarę kijem bejsbolowym. Za pobiciem miał stać miejski radny z Przemyśla. Zdaniem śledczych Tomasz S. kierował atakiem i nakłaniał do zmiany obciążających zeznań. Polityk Koalicji Obywatelskiej został aresztowany, grozi mu nawet 8 lat pozbawienia wolności! Najbliższe trzy miesiące spędzi za kratami, tam poczeka na proces. Został już zawieszony w prawach członka Platformy Obywatelskiej. Cała waśń miała się rozpętać o 500 zł!

Według ustaleń śledczych to radny miejski Tomasz S. wydał zlecenie, oprawcom, którzy skatowali  ofiarę kijem bejsbolowym! Tak podejrzewają śledczy. Zarzut zlecenia pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia, kierowanie tym pobiciem oraz nakłanianie do zmiany obciążających zeznań usłyszał radny miasta Przemyśla Tomasz S. Jak poinformowała PAP Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Przemyślu, prok. Marta Pętkowska, do pobicia mężczyzny na zlecenie radnego miało dojść 28 marca.

Eliasz Dyrow-polski artysta z sukcesem w międzynarodowym konkursie

– Pobity doznał licznych otarć naskórka, zasinień poniżej siedmiu dni. Tomasz S. usłyszał zarzut zlecenia pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Jest to zarzut, w którym dochodzi do narażenia pobitego na wystąpienie poważniejszych skutków – mówiła prok. Pętkowska. Prokurator dodała, że do pobicia mężczyzny użyto kija bejsbolowego. Radny jest podejrzany także o kierowanie tym pobiciem oraz o nakłanianie pobitego mężczyzny, który miał być jego pracownikiem   do zmiany zeznań obciążających sprawców pobicia. Jak informowała prok. Pętkowska chodziło o niewypłacenie części wynagrodzenia tj. kwoty  500 zł

W czasie przesłuchania Tomasz S. złożył wyjaśnienia, ale prokuratura na razie nie podaje ich treści. Tomaszowi S. grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Masz podobny temat? Napisz do autora tekstu: podkarpacie@se.pl