Puste półki w sklepach i wykupiony papier toaletowy. Minął rok, od kiedy żyjemy w pandemii. Jak to było w Rzeszowie?

2021-03-04 15:09 ap
Kto będzie rządził Rzeszowem? Premier wyznaczy komisarza do czasu wyborów
Autor: ap Kto będzie rządził Rzeszowem? Premier wyznaczy komisarza do czasu wyborów

Dziś, to jest 4 marca mija rocznica wykrycia pierwszego przypadku koronawirusa w Polsce. Jak wyglądał ten rok pandemii w Rzeszowie? Pamiętacie, jak wszyscy rzucili się do sklepów? Były też dni, kiedy na ulicach Rzeszowa nie było żywego ducha... Chociaż pandemia wciąż trwa, postanowiliśmy podsumować miniony rok. Tak było! Zobaczcie sami.

4 marca 2020 nasz kraj obiegła wiadomość - mamy pacjenta "0", jest pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce. 10 marca wprowadzono pierwsze obostrzenia. Pierwszy przypadek na Podkarpaciu odnotowano 11 marca 2020. Zakażona była kobieta z podleżajskiej wioski, w sile wieku. Szpital w Łańcucie przekształcono w szpital jednoimienny, a następnie w pobliżu jednoimiennego szpitala powstało pierwsze na Podkarpaciu izolatorium.

Koronawirus sprawił, że zamknęliśmy się w domach. Ulice Rzeszowa były totalnie puste! Tworzyły wręcz obraz postapokaliptyczny. Wszyscy rzucili się do sklepów i wykupywali najbardziej potrzebne artykuły, które można długo przechowywać: makaron, mąkę, droźdże, ryż, środki czystości no i oczywiście - papier toaletowy.

Jedna z większych zmian, jaka wciąż obowiązuje to ubieranie maseczki przy wyjściu z domu - w Rzeszowie powstał nawet maseczkomat.

Krwawa jatka w kościele! ZDEMOLOWALI zabytkową świątynię
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE