KAMIL Ł

i

Autor: Beata Olejarka Kamil Ł. jest ojcem trójki dzieci jednak nie świeci przykladem jako ojciec

Pustków-Osiedle. Brutalny gwałt na 16-latku. Kamil Ł. straszył go amstaffem! Sąd wymierzył mu karę

2022-07-06 11:30

Malutka miejscowość pod Dębicą, Pustków-Osiedle była wstrząśnięta tym wydarzeniem. Lokalni mieszkańcy znają Kamila Ł., który jest również bardzo dobrze znany policji. Według śledczych miał dopuścić się gwałtu na 16-letnim chłopcu. Sam jest ojcem trójki dzieci. Sąd Rejonowy w Ropczycach uznał 29-letniego mężczyznę za winnego zarzucanych mu czynów i wymierzył karę.

Jak ustalili dębiccy śledczy, Kamil Ł. wyszedł ze swoim psem w typie amstaffa na spacer niedaleko swojego bloku w miejscowości Pustków-Osiedle. Wówczas spotkał 16-latka, którego miał zaciągnąć do opuszczonego internatu przy szkole w Pustkowie Osiedlu. Tam, jak informuje prokuratura, strasząc psem doszło do "innej czynności seksualnej", jak i do gwałtu. Do tego okropnego zdarzenia doszło w piątek, 12 lutego 2021.

Mężczyzna widząc przerażenie chłopca, miał posuwać się coraz dalej i grozić 16-latkowi, że jeżeli ten nie spełni oczekiwań, to poszczuje go agresywnym psem. Przerażony 16-latek miał wykonywać polecenia zwyrodnialca! W międzyczasie młody chłopiec przez telefon wezwał na pomoc dwóch kolegów. Gdy ci przybyli na miejsce, 29-latek miał grozić im pozbawieniem życia, ale przestał znęcać się nad nastolatkiem.

Mężczyzna zbiegł z miejsca zdarzenia, ale kilkadziesiąt minut później został zatrzymany przez policję. Kamil Ł. nie przyznawał się do zarzucanych mu czynów i twierdził, że do kontaktu seksualnego, jak również do innej czynności seksualnej doszło za zgodą 16-latka.

Dalsza część artykułu poniżej galerii zdjęć:

- 29-latek usłyszał  wówczas trzy zarzuty: doprowadzenia do innej czynności seksualnej i zgwałcenie 16-latka oraz groźby pod adresem dwóch młodych mężczyzn- wyliczał prokurator Rejonowy z Dębicy, Jacek Żak.

Kamil Ł. stanął przed Sądem Rejonowym w Ropczycach 

Przed Sądem Rejonowym w Ropczycach Kamil Ł. odpowiadał jeszcze za kradzież 129 l oleju napędowego wraz z kolegami, posiadanie substancji niedozwolonych oraz jazdę samochodem pod wpływem amfetaminy.  

Razem z Kamilem Ł. na ławie oskarżonych usiadło dwóch młodych mężczyzn, tj. Sławomir  Z. (30 l.), który był oskarżony o kradzież 129 litrów oleju napędowego ze stacji benzynowej oraz  dwukrotne posiadanie substancji niedozwolonych w warunkach recydywy. Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze i usłyszał wyrok 10 miesięcy pozbawienia wolności

Oskar Sz. (28 l.) był oskarżony o posiadanie amunicji bez zezwolenia, posiadanie substancji niedozwolonych  oraz udzielenie Kamilowi Ł. narkotyków za kwotę ok 900 zł a także kradzież 129 litrów oleju napędowego ze stacji paliw wraz z dwoma kolegami. On również dobrowolnie poddał się karze i usłyszał wyrok roku i sześciu miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności.

Ruszył proces zwyrodnialca oskarżonego o gwałt na nastolatku

Gwałt na 16-latku w Pustkowie-Osiedlu. Zapadł wyrok

Proces 29-latka przed Sądem Rejonowym w Ropczycach toczył się z wyłączeniem jawności.  Kamilowi Ł. za gwałt groziło 12 lat pozbawienia wolności.  Jednak usłyszał dużo łagodniejszy wyrok. Prezes Sądu Rejonowego w Ropczycach sędzia Anna Zięć poinformowała, że Kamil Ł. został skazany na karę łączną  4,5 roku pozbawienia wolności, 10-letni zakaz pośredniego i bezpośredniego kontaktowania się z pokrzywdzonym, oraz zakaz zbliżania się do niego na odległość mniejszą niż 50 m. Został też zobowiązany do zapłaty zadośćuczynienia na rzecz poszkodowanego w wysokości 10 tys. zł. Wyrok jest nieprawomocny, obrońca oskarżonego zapowiedział apelację.

Do Sądu Okręgowego w Rzeszowie nie trafiły jeszcze  dokumenty apelacyjne. Obrońca oskarżonego składał zażalenie na stosowanie tymczasowego aresztu. Przed wymiarem sprawiedliwości równorzędnie toczą się też inne postępowania, w których 29-latek z Pustkowa Osiedle może odpowiadać karnie. 

Sonda
Jaka powinna być w Polsce kara za gwałt?