Gwałt na 16-latku w Pustkowie-Osiedlu. Oprawca miał straszyć go amstaffem. Kamil Ł. stanął przed sądem

2021-11-19 14:57
16-latek zgwałcony w opuszczonym internacie w Pustkowie-Osiedlu. Ruszył proces [ZDJĘCIA]
Autor: BO/SUPER EXPRESS

W piątek (19 listopada) miał ruszyć proces Kamila Ł. (29 l.) z Pustkowa- Osiedla. Jest on oskarżony o zgwałcenie szesnastoletniego chłopca oraz o zmuszenie go do " innej czynności seksualnej". Mężczyzna miał straszyć nastolatka swoim psem w typie krwiożerczego amstaffa. Przestraszony szesnastolatek zrobił wszystko, co kazał mu oprawca. Razem z nim na ławie oskarżonych usiedli jeszcze Sławomir Z. oraz Oskar Sz., którzy dobrowolnie poddali się karze.

Malutka miejscowość pod Dębicą: Pustków-Osiedle była wstrząśnięta tym wydarzeniem. Lokalni mieszkańcy znają Kamila Ł, który jest również bardzo dobrze znany policji. Mężczyzna jest ojcem trójki dzieci. Według śledczych miał dopuścić się gwałtu na 16-letnim chłopcu.

Jak ustalili dębiccy śledczy, Kamil Ł. wyszedł ze swoim psem w typie amstaffa na spacer niedaleko swojego bloku. Wówczas spotkał 16-latka, którego miał zaciągnąć do opuszczonego internatu przy szkole w Pustkowie Osiedlu. Tam, jak informuje prokuratura pod groźbą użycia psa doszło do "innej czynności seksualnej", jak i do gwałtu.

Mężczyzna widząc przerażenie chłopca, miał posuwać się coraz dalej i grozić szesnastolatkowi, że jeżeli ten nie spełni oczekiwań, to poszczuje go agresywnym psem. Przerażony szesnastolatek miał wykonywać polecenia zwyrodnialca! W między czasie młody chłopiec przez telefon wezwał na pomoc dwóch kolegów. Gdy ci przybyli na miejsce, 29-latek miał grozić im pozbawieniem życia, ale przestał znęcać się nad nastolatkiem.

Mężczyzna zbiegł z miejsca zdarzenia, ale kilkadziesiąt minut później został zatrzymany przez policję. Kamil Ł. nie przyznawał się do zarzucanych mu czynów i twierdził, że do kontaktu seksualnego, jak również do innej czynności seksualnej doszło za zgodą szesnastolatka.

Zobacz też: 16-latek zgwałcony w opuszczonym internacie. Oprawca straszył go amstaffem. Nowe fakty ws. horroru w Pustkowie-Osiedlu

Dalsza część tekstu poniżej galerii zdjęć:

Ruszył proces zwyrodnialca oskarżonego o gwałt na nastolatku

- 29-latek usłyszał  wówczas trzy zarzuty: doprowadzenia do innej czynności seksualnej i zgwałcenie 16-latka oraz groźby pod adresem dwóch młodych mężczyzn- wyliczał prokurator Rejonowy z Dębicy, Jacek Żak.

Pustków-Osiedle. Kamil Ł. stanął przed sądem

Przed sądem Kamil Ł. będzie odpowiadał jeszcze za kradzież 129 l oleju napędowego wraz z kolegami, posiadanie substancji niedozwolonych oraz jazdę samochodem pod wpływem amfetaminy.  

Razem z Kamilem Ł. na ławie oskarżonych usiadło dwóch młodych mężczyzn, tj. Sławomir  Z. (30 l.), który był oskarżony o kradzież 129 litrów oleju napędowego ze stacji benzynowej oraz  dwukrotne posiadanie substancji niedozwolonych w warunkach recydywy. Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze i usłyszał wyrok 10 miesięcy pozbawienia wolności.  

Oskar Sz. (28 l.) był oskarżony o posiadanie amunicji bez zezwolenia, posiadanie substancji niedozwolonych  oraz udzielenie Kamilowi Ł. narkotyków za kwotę ok 900 zł a także kradzież 129 litrów oleju napędowego ze stacji paliw wraz z dwoma kolegami. On również dobrowolnie poddał się karze i usłyszał wyrok roku i sześciu miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności.

Sprawa Kamila Ł. trafi do odrębnego rozpatrzenia.   

Czytaj też: Zwęglone ciało Andrzeja znaleziono w lesie. Osierocił synka. Zapadł pierwszy wyrok

Proces przed Sądem Rejonowym w Ropczycach  będzie toczył się z wyłączeniem jawności.  Kamilowi Ł. za gwałt grozi 12 lat pozbawienia wolności. Przed wymiarem sprawiedliwości równorzędnie toczą się też inne postępowania, w których 29-latek z Pustkowa Osiedle może odpowiadać karnie. 

Masz podobny temat? Napisz do autora tekstu: podkarpacie@se.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE