Rolkarzom pogoda niestraszna! Zainaugurowali sezon nightskatingowy

2019-04-13 16:45

Wczorajsza aura za oknem zdecydowanie, zwłaszcza z rana, nie zachęcała do uprawiania sportu. Mimo to rolkarze z Rzeszowa i okolic postawili na swoim i po raz pierwszy w tym sezonie, nocą, przejechali ulicami stolicy innowacji.

Łącznie w pierwszym w tym sezonie przejeździe nightskatingowym wzięło udział około 200 osób w różnym wieku - dzieci, nastolatki, młodzież i dorośli. Wszyscy oni zgodnie twierdzili, że chłód im niestraszny. Dzięki dobrej zabawie, atmosferze i jeździe w świetnym towarzystwie nikt nie myślał o zimnie. Zwłaszcza, jeśli posiadało się ciepłe dresy, bo to one były tematem przewodnim pierwszego nightskatingu.

Na przysłowiowy "pierwszy ogień" Rzeszowskie Stowarzyszenie Rolkowe, które jest organizatorem przejazdu, zdecydowało się na przygotowanie trasy w kategorii łatwa. Do przejechania był dystans 10 km prowadzący m.in. ul. Słowackiego, Kościuszki, 3-go Maja, Cieplińskiego, Jałowego, Wita Stwosza, Batalionów Chłopskich i Powstańców Warszawy. Start i meta zlokalizowane były na parkingu przy hali Podpromie.

Jeśli macie ochotę wziąć udział w takim przejeździe, rozgrzewajcie kółka. Kolejny nighskating już za miesiąc, 17-go maja.