Rozbudowa S19. Jest umowa na odcinek Sokołów Małopolski - Jasionka

i

Autor: GDDKiA Rozbudowa S19. Jest umowa na odcinek Sokołów Małopolski - Jasionka

Likwidacja "wąskiego gardła" na S19

Rozbudowa S19. Jest umowa na odcinek Sokołów Małopolski - Jasionka

2022-09-20 7:45

Wybrano ofertę w przetargu na dobudowę drugiej jezdni drogi ekspresowej S19, na odcinku węzeł Sokołów Małopolski Północ - węzeł Jasionka, o długości ok. 13,8 km. Jako najkorzystniejszą wskazano ofertę spółki Strabag, Inwestycja będzie realizowana w systemie Projektuj i buduj.

W tym momencie droga S19 na tym odcinku posiada trzypasową jezdnię w układzie 2+1, bez pasa rozdziału kierunków jazdy. Po rozbudowie, będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu, pas awaryjny o szerokości 2,5 m oraz pobocza. Rozbudowa obejmie tereny powiatu rzeszowskiego (gmina Sokołów Małopolski i gmina Trzebownisko) i łańcuckiego (gmina Czarna), w bezpośrednim sąsiedztwie już istniejącej, pierwszej jezdni drogi ekspresowej. Poza tym przebudowane zostaną kolidujące drogi poprzeczne, cieki wodne oraz infrastruktura techniczna. Węzły Sokołów Małopolski Północ i Jasionka, które posiadają pełny, docelowy przekrój dwujezdniowy nie będą wymagały rozbudowy. Długość planowanych do rozbudowy odcinków drogi wynosi ok. 13,8 km.

Rozbudowa S19

Zakres prac w ramach rozbudowy S19 obejmie także dostosowanie istniejących obiektów inżynierskich, urządzeń BRD i urządzeń ochrony środowiska. Przebudowane zostaną kolidujące drogi poprzeczne, cieki wodne oraz infrastruktura techniczna. Węzły Sokołów Małopolski Północ i Jasionka, które posiadają pełny, docelowy przekrój dwujezdniowy nie będą wymagały rozbudowy. 

Zobacz też: Podkarpackie. Będą zrzucać szczepionki z samolotów. Ważny apel do mieszkańców

Raport Złotorowicza - Jakub Wiech

Jak wynika z informacji przekazanych przez GDDKiA, powstanie też estakada o dł. 157,5 m w miejscowości Nienadówka, dwa wiadukty (w tym jeden z funkcją przejścia dla zwierząt średnich), trzynaście przejść dla zwierząt, przejazd gospodarczy i dwa przepusty.  Posadzona zostanie zieleń, powstaną też urządzenia oczyszczające ścieki opadowe z jezdni i osłony przeciwolśnieniowe. W Nienadówce droga ekspresowa poprowadzona zostanie estakadą w odległości ok. 30 m od kościoła parafialnego p.w. św. Bartłomieja Apostoła, usytuowanego przy DW878. Ze względu na ochronę tego obiektu sakralnego zastosowane zostaną tam pale wiercone i nie będą stosowane walce wibracyjne. Wykonany zostanie również ekran przeźroczysty w celu ekspozycji walorów historycznych i zabytkowych. 

Ponadto w ramach inwestycji istniejący MOP Stobierna (kierunek Lublin) zostanie rozbudowany tak, by w przyszłości mogła powstać tu stacja paliw i obiekty gastronomiczno-handlowe.

W przetargu złożono osiem ofert. Najkorzystniejszą złożył Strabag, który zaoferował zrealizowanie tego zadania za kwotę 272 830 814,75 zł

Sonda
Czy na polskich drogach czujesz się bezpiecznie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE