Rząd wprowadzi obostrzenia? Niedzielski wymienił Podkarpackie!

2021-07-30 10:09
Rząd wprowadzi obostrzenia? Niedzielski wymienił Podkarpackie!
Autor: Pixabay.com Rząd wprowadzi obostrzenia? Niedzielski wymienił Podkarpackie!

Szef MZ Adam Niedzielski pytany w rozmowie z "Faktem" o to, czy w regionach Polski będą takie same obostrzenia dla zaszczepionych i niezaszczepionych, Niedzielski wymienił 5 województw, w tym m.in. województwo podkarpackie, jako regiony, gdzie prawdopodobieństwo wprowadzenia obostrzeń jest większe. Szczegóły poniżej.

Minister Adam Niedzielski pytany przez "Fakt", czy w Polsce - tak jak we Francji - będą wprowadzone zasady, że tylko osoby zaszczepione będą mogły korzystać m.in. z kin i restauracji, Niedzielski podkreślił, że takie zapisy z jednej strony powodują zwiększenie liczby szczepiących się, ale z drugiej budzą duże emocje i niezadowolenie społeczne. "Zastanawiamy się więc, czy forsowanie pewnych rozwiązań, które zwiększają presję na społeczeństwo, nie będzie mniej skuteczne" - powiedział. Adam Niedzielski dopytywany, jakie scenariusze "leżą na stole", powiedział: -Spodziewamy się, że w połowie sierpnia nastąpi pewne przyspieszenie zakażeń. Najbardziej czarny scenariusz mówi, że będziemy mieli 15 tys. zakażeń dziennie na koniec września lub na początku października. Te optymistyczne mówią o tysiącu, czyli o braku wyraźnej fali. To, który scenariusz się ziści, będzie zależało od tego, ile osób zostanie zaszczepionych.

Obostrzenia na Podkarpaciu?

Adam Niedzielski został też zapytany, czy w regionach będą takie same obostrzenia dla zaszczepionych i niezaszczepionych, Niedzielski stwierdził, że w województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim, lubelskim, świętokrzyskim i podkarpackim "zdecydowanie to prawdopodobieństwo wprowadzenia obostrzeń jest większe niż w pozostałych regionach".

Prof. Simon odpowiada na pytania dotyczące koronawirusa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE