W Rzeszowie pojawiła się skrzynka z tamponami i podpaskami

2021-07-30 7:59
W Rzeszowie pojawiła się skrzynka z tamponami i podpaskami
Autor: Pixabay.com W Rzeszowie pojawiła się skrzynka z tamponami i podpaskami

Szafka Punktu Pomocy Okresowej, należąca do Fundacji Akcja Menstruacja pojawiła się również w Rzeszowie. Można tam znaleźć tampony, czy podpaski. Skrzynka została zamontowana tuż obok lodówki foodsharingowej. Skorzystać z niej może każda potrzebująca kobieta.

Szafka Punktu Pomocy Okresowej to skrzynka, z której może skorzystać każda potrzebująca kobieta, zupełnie anonimowo. Znajdują się w niej produkty menstruacyjne, takie jak podpaski czy tampony. Jeśli chcesz pomóc, możesz coś zostawić w skrzynce! Każdy punkt ma swoją opiekunkę, wolontariuszkę, która regularnie uzupełnia w niej zapasy. Szafki powstają w całej Polsce, a celem fundacji jest postawienie Punktu Pomocy Okresowej w każdym powiecie w naszym kraju. Jak informuje Akcja Menstruacja, koszt postawienia nowego Punktu to 150 zł, można pomóc, wpłacając pieniądze na konto: Fundacja Akcja Menstruacja 55 1600 1055 1899 6298 9000 0001, wpisując w tytule "Darowizna na cele statutowe". W Rzeszowie Szafka Punktu Pomocy Okresowej zlokalizowana jest przy ul. Sondeja 8 (przy stacji kolejowej Rzeszów Staroniwa), tuż obok lodówki foodsharingowej Stowarzyszenia Zupełne Dobro. -Nasza lodówka foodsharingowa doczekała się sąsiadki - szafki Punktu Pomocy Okresowej należącej do Fundacji Akcja Menstruacja - poinformowało w mediach społecznościowych Zupełne Dobro.

Czytaj też: Pogoda na weekend. Bieszczady z upałem i burzami 31.07-1.08

Video z. rozwodu Szelągowskie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE