Okradali mieszkania w Rzeszowie. Mieli prosty sposób

2021-07-29 8:30
Okradali mieszkania w Rzeszowie. Mieli prosty sposób
Autor: Pixabay.com Okradali mieszkania w Rzeszowie. Mieli prosty sposób

45-letnia Monika M. oraz bracia: 45-letni Janusz i P. i 55-letni Jakub P. są podejrzani o kradzieże w rzeszowskich mieszkaniach. Ich sposób był bardzo prosty - podawanie się za pracowników administracji.

Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa i policjanci ze Śródmieścia. Do pierwszego zdarzenia miało dojść w kwietniu, a konkretnie 29 kwietnia 2021 roku w jednym z mieszkań przy ul. Wincentego Pola w Rzeszowie. Jak informuje Prokurator Rejonowy dla miasta Rzeszów, Wojciech Przybyło, kobieta pod pozorem konieczności sprawdzenia stanu instalacji wodno-kanalizacyjnej w mieszkaniu 90-letniego mężczyzny, poszła z nim do łazienki, gdzie przebywali kilkanaście minut. W tym czasie drugi z mężczyzn miał przeszukać mieszkanie, a trzeci ubezpieczał pozostałą dwójkę. Łupem złodziei padło 5.000 zł. Do kolejnej kradzieży miało dojść według prokuratura 6 lipca 2021w jednym z mieszkań przy ul. Lisa-Kuli w Rzeszowie. Scenariusz kradzieży był całkiem podobny. Kobieta z mężczyzną przyszli do 77-latki i podali się za pracowników administracji. Powiedzieli, że zalewa sąsiadów mieszkających poniżej niej.

Zobacz też: Nie żyje mężczyzna. Wypadł z łódki na Wisłoku w Rzeszowie

- Pokrzywdzona przebywała z kobietą w łazience, a mężczyzna miał w tym czasie sprawdzać czy w mieszkaniu poniżej pojawia się woda. Przebywająca w łazience pokrzywdzona nie zorientowała się, że mężczyzna przeszukał jej mieszkanie i zabrał kwotę około 1.500 zł, lecz ujawniła to dopiero po wyjściu kobiety z mieszkania. - informuje Prokurator Rejonowy dla miasta Rzeszów, Wojciech Przybyło.

Podejrzani zostali zatrzymani na terenie Krakowa. Nie przyznali się do kradzieży. Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował w stosunku do całej trójki tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

- Weryfikowana jest również okoliczność czy nie działali oni w ramach recydywy, albowiem w przeszłości notowani byli za podobne przestępstwa, za które odbywali kary pozbawienia wolności - mówi Wojciech Przybyło.

Samochód stoczył się i zmiażdżył piękną druhnę OSP o koło traktora.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE