Pogoda na dziś: 29 lipca. Deszcz i pochmurno, a to nie koniec! Koszmarne prognozy

2021-07-29 7:01
Pogoda na 29.07.2021. Deszcz i pochmurno, a to nie wszystko! Koszmarne prognozy
Autor: Pixabay.com Pogoda na 29.07.2021. Deszcz i pochmurno, a to nie wszystko! Koszmarne prognozy

Pogoda na dziś (29.07.2021) dla Polski przyniesie nieco odpoczynku od upałów. Według synoptyków z IMGW czwartek będzie pochmurny, czekają nas przelotne opady deszczu oraz wiatr, który szczególnie nad morzem będzie dość silny. Szczegółowa prognoza pogody dla Polski na se.pl poniżej.

Pogoda na dziś, 29.07.2021: Deszcz i pochmurno, a to nie wszystko!

Jaka będzie pogoda w czwartek, 29 lipca?

Pogoda na dziś (29.07.2021) z jednej strony nie będzie zachwycać, bo czeka nas pochmurny dzień, jednak z drugiej strony, będzie to odpoczynek od tropikalnych upałów oraz burz, które w ostatnim czasie przechodzą przez Polskę i sieją zniszczenie. W czwartek specjaliści z IMGW prognozują przelotne opady deszczu i pochmurno - W dzień zachmurzenie małe i umiarkowany, głównie na północy oraz południowym wschodzie okresami duże i tam przelotne opady deszczu. Prognozowana suma opadów na Ziemi Świętokrzyskiej do 10 mm, na Podkarpaciu i Roztoczu do 15 mm. - czytamy w serwisie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Prognoza pogody. Temperatura 29.07.2021

Jaka będzie temperatura w czwartek, 29 lipca? Odetchniemy nieco od tropikalnych upałów. Jak wynika z informacji przekazanych przez IMGW, temperatura maksymalna od 23°C nad morzem i 24°C na północy do 28°C, 29°C na południu. Eksperci zwracają też uwagę na wiatr, który nad morzem może być silny

- Wiatr będzie słaby i umiarkowany, porywisty, zachodni i południowo-zachodni. Nad morzem wiatr okresami dość silny, w porywach do 65 km/h. - podaje IMGW.

Prognoza pogody dla Polski: noc z czwartku na piątek

W nocy z 29.07 / 30.07 również pochmurno, a nad morzem opady deszczu. To nie wszystko. - W kotlinach sudeckich mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. - informuje IMGW. Noc zdecydowanie nie będzie tropikalna. Jak wynika z informacji przekazanych przez IMGW, temperatura minimalna od 12°C, 14°C na północy oraz obszarach podgórskich do 17°C w centrum i na południowym wschodzie. - Wiatr będzie słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni. Na szczytach Tatr porywy wiatru do 70 km/h. - czytamy na stronie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Zobacz też: Polskie rekordy ciepła. Skwar i spiekota to mało powiedziane. Było jak w pogodowym piekle. Kliknij tutaj lub w zdjęcie, a przejdziesz do rekordów pogodowych:

Pogoda na 29.07.2021. Deszcz i pochmurno, a to nie wszystko

Pogodowy armagedon w Krakowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE